Dalies:

Apmeklētāji Pleskavā sajūsmināti par Ināras Liepas Leļļu Mākslas muzeja izstādi Kofermājiņu ceļojums

Apmeklētāji Pleskavā sajūsmināti par Ināras Liepas Leļļu Mākslas muzeja izstādi Kofermājiņu ceļojums
  • 06. Mar. 2015

4.martā Pleskavas Apvienotajā vēstures, arhitektūras un mākslas muzejā tika atklāta Ināras Liepas leļļu Mākslas muzeja izstādi "Kofermājiņu ceļojums."

Ekspozīciju veido ne tikai mūsdienu mākslinieku veidoti autordarbi, bet arī mākslas un sadzīves priekšmeti no 1820.gada līdz mūsdienām, kas atspoguļo šī perioda mākslas un kultūras vērtības Latvijā.

Tā kā jau sagatavošanas laikā izstāde un tās galvenās vērtības - lelles - izraisīja lielu interesi, 3.martā māksliniece Ināra Liepa interesentiem rīkoja meistarklasi "Lelle pavasarī." Tajā piedalījās gan mākslas skolu pasniedzēji un audzēkņi, gan bērnudārzu darbinieki.

Lasītākās ziņas valstī

Pēc pasākuma māksliniece atzina, ka šī bija viena no visplašāk apmeklētajām izstādes atklāšanām. Viesu vidū bija Pleskavas apgabala administrācijas pārstāvji, Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāvniecības Pleskavā un Igaunijas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā Pleskavas kancelejas darbinieki, Pleskavas mākslas skolas pārstāvji, Pleskavas apgabala masu mediju pārstāvji.

Pēc izstādes aplūkošanas daudzi apmeklētāji sajūsmināti atzina, ka to var dēvēt par ceļojumu bērnībā, jo tā izraisīja mīļas un patīkamas atmiņas. Ņemot vērā lielo skatītāju atsaucību, muzeja vadība izteica māksliniekiem priekšlikumus par turpmāko sadarbību Pleskavas apgabala teritorijā.

Apmeklētājiem izstāde būs pieejama 2 mēnešus.

Izstādi organizēja Latvijas konsulāts Pleskavā sadarbībā ar māksliniekiem Ināru un Uldi Liepām, Pleskavas Apvienoto vēstures, arhitektūras un mākslas muzeju un ar Ārlietu ministrijas atbalstu.

Mērķtiecīga publiskās diplomātijas īstenošana ārvalstīs, īpaši Latvijas prezidentūras laikā ES Padomē no šī gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam, ir viens no svarīgiem Ārlietu ministrijas uzdevumiem un instrumentiem. Īstenojot Latvijas prezidentūras izvirzītās prioritātes un popularizējot Latviju kā radošu Eiropas valsti ar bagātu kultūras, mākslas un inovāciju piedāvājumu dažādās jomās, Ārlietu ministrija kopā ar Latvijas diplomātiskajām un konsulārajām pārstāvniecībām nodrošina vairāk nekā 500 publiskās diplomātijas pasākumus aptuveni 90 ārvalstīs.

Pasākumu spektrs ir ļoti plašs - no konferenču, semināru, diskusiju rīkošanas, diplomātijā tradicionālo oficiālo pieņemšanu un darba tikšanās organizēšanas līdz pat izcilu kultūras un dažādu žanru mākslas projektu un pasākumu prezentācijām.

Publicitātes foto

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti