Dalies:

Apkopo ārzemēs dzīvojošo stāstus par savu tautastērpu

Apkopo ārzemēs dzīvojošo stāstus par savu tautastērpu
LETA/Evija Trifanova
  • 25. Feb. 2020

Lai apzinātu kultūrvēsturisko mantojumu un savas dzimtas vēsturi, biedrība “Mans tautastērps” plāno izdot grāmatu, kurā būs apkopoti ārzemēs dzīvojošo latviešu stāsti par saviem tautastērpiem. Lai šos stāstus apzinātu, sākts jauns sarunu cikls. 23. februāra pasākumā Jelgavā klātesošajiem bija iespēja noklausīties turpat četrus desmitus ārzemju latviešu stāstu, sižetā vēsta LTV “Kultūras ziņas”.

Uzsākot veidot jau otro grāmatu, biedrība paviesojusies gan Zviedrijā, gan Briselē, bet šovasar ceļš vedīšot uz Hamburgu. Pašreiz uzņemtas ap četrdesmit fotogrāfijas.

Lasītākās ziņas

Otrā ''Tautastērpu stāstu'' cikla pirmajā tikšanās reizē Jelgavā ieradusies arī Kristīne Lagzda Hāpanena no Zviedrijas, kura lepojas ar vidzemnieku tērpu.

“Man, aizbraucot uz Zviedriju, uzdāvināja svārkus, un tad šeit Cēsīs tika darināta blūzīte, un arī uzausta villainīte,” stāsta Kristīne Lagzda Hāpanena. Viņa arī atklāj, ka tērpu vilkt sanākot bieži, jo pati dzied Stokholmas latviešu korī.

Nākamā tikšanās ciklā "Mans tautastērps" plānota Jēkabpilī. Kad klajā nāks grāmata ''Tautastērps pasaulē'' un cik tajā būs stāstu, gan vēl neesot zināms.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti