Dalies:

Ap 90 lielu un mazu latviešu pulcējās pasākumā "Koklītes ceļojumā"

Ap 90 lielu un mazu latviešu pulcējās pasākumā "Koklītes ceļojumā"
  • 28. Mar. 2019

Latviešu biedrība Bergenā darbojas kopš 2013. gada  rudens. 2018. gadā biedrībā bija 106 biedri un puse no tiem aktīvi darbojās kādā no latviešu izveidotajām kopām kā latviešu amatierteātrī „LatiBergen”, sadziedāšanās grupā, latviešu kultūras skolā „Bergausis”, grāmatu klubā un deju kolektīvā "Pērkonkalns".

Biedrība pastāv, pateicoties entuziasmam un nesavtīgam darbam. Tā nevarētu pastāvēt bez tiem biedriem, kas aktīvi darbojas un bez atlīdzības īsteno savas un palīdz realizēt arī citu idejas. Pateicoties mums visiem, šajā neilgajā laikā ir realizēti daudzi projekti.

Un tikko 23.03.19. jau atkal bija piesātināts pasākums Bergenas latviešiem.

Lasītākās ziņas valstī

Pasākums vakarā kopā ar talantīgu un daudzpusīgu mākslinieku – aktieri, vīru folkloras kopas „Vilki” vadītāju Edgaru Liporu un ar horeogrāfi Liliju Liporu tika radīta unikāla iespēja latviešiem Bergenā tikties kopā "Koklītes ceļojumā". Šajā ceļojumā mazai koklītei juta līdzi gan lieli, gan mazi. Izrādē iedzīvinātie instrumenti ļāva skatītājiem tos iepazīt saklausot, redzot un izzinot to vēsturi. Brīnišķīgs stāsts kopā ar pirtnieci Klabatiņu, Garo Līnu Mandolīnu, Bungu Jāni Bumburjāni, Dūku maisu skaļo Gaisu un citiem! Izdzīvojām stāstu kopā un no sirds izbaudījām!

Jestri, sprigani un jautri sadancojās Bergenas Tautas deju kolektīvs "Pērkonkalns" ar brīnišķīgajiem jauniešiem no JDK Dārdari no Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, kuru vadītāja un horeogrāfe ir Lilija Lipora. Šis jauniešiem bija pirmais izbrauciens uz ārzemēm kā kolektīvam un arī ļoti veiksmīgs! Lieliska sadancošanās. Jaunieši ielidoja Bergenā 14:30 un jau koncerts sākās 17:00. Gandrīz katrai dejai savs tērps tika krāšņi, dažādi un piepildīti, pat vismazākie skatītāji aizrautīgi līdz pašām beigām.

Danči Edgara un Lilijas vadībā, Vijole – Arta Lipora. Līdz pat vēlam vakaram tika ierādīti folkloras danči – dejoja lieli un mazi!!! Šeit dejas soli varēja izmēģināt visi!

Kopā pasākuma vakarā pulcējot ap 90 lielu un mazu latviešu vienuviet! Tas tik tiešām bija piedzīvojums visai ģimenei.

Meistarklasē svētdien 24.03.19.: Laikmetīgā deja. Pozitīvas enerģijas pārņemti darbojās latvieši visu svētdienas pēcpusdienu! To, ka deja varbūt viens no ķermeņa izpausmes veidiem, skaidroja un rādīja horeogrāfe Lilija Lipora, kuras krājumā ir ievērojams skaits laikmetīgās dejas izrāžu un performanču.

Piedzīvojums bija arī Latvisk kulturskole Bergausis bērniem, kur ar savām zināšanām un pieredzi dalījās paši mākslinieki un arī viņu bērni Arta Lipora un Dzintars Lipors. prieks par tik zinošiem un atraktīviem jauniešiem!

Mēs tik tiešām paguvām ļoti daudz – Edgara ar Liliju labprāt dalījās savā pieredzē un par tādiem ciemiņiem mēs diasporā ļoti priecājamies. Tas palīdz mums uzturēt savu latvisko piederību un kopjam to vēl spēcīgāk un no visas sirds, jo arī Mēs esam Latvija, dzīvojot šeit!

Paldies visiem brīvprātīgajiem, kas iesaistījās šī pasākuma tapšanā un īstenošanā. Paldies arī visām viesģimenēm, kuras uzņēma brašos dejotājus no Latvijas.

Nedaudz par Tautas deju kolektīvu "Pērkonkalns": Gandrīz ikvienam ir skaidrs, ka latvieši bez tautu dejas nevar iztikt – arī Bergenā nē. Tā nu 2015.gada septembrī tapa Tautas deju kolektīvs ""Pērkonkalns. Deju kolektīvs piedalījās arī 2018.gada Dziesmu un Deju svētkos Latvijā.

Attēlus no pasākumu iespējams apskatīt ŠEIT.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti