Dalies:

Angļu valodā izdota grāmata par pazīstamā latviešu gleznotāja Jura Jurjāna atziņām

Angļu valodā izdota grāmata par pazīstamā latviešu gleznotāja Jura Jurjāna atziņām
  • 03. Jan. 2019

Izdevniecība “Aminori” izdevusi krāšņu grāmatu angļu valodā “Conversations with Juris Jurjāns” (no latviešu valodas tulkojusi Andra Baudiča). Grāmatas autore Marika Rozenberga tajā apkopojusi pazīstamā latviešu gleznotāja Jura Jurjāna atziņas par dzīvi un mākslu. Sarunas ilustrē vairāk kā 100 viņa darbu reprodukcijas, kā arī vairāku citu zināmu mākslinieku darbi. Stāstījumā ieskicētas Latvijas vēstures epizodes, kas tiek izklāstītas caur konkrētas personības dzīves līkločiem. Šī grāmata ir lielisks veids, kā iepazīstināt mākslas interesentus visā pasaulē ar Latvijas glezniecību un Latvijas vēsturi. Tā var būt brīnišķīga dāvana ikvienam, kas lasa angļu valodā.

Mākslinieks nākamā gada februārī atzīmēs savu 75. dzimšanas dienu, vairākus gadus vadījis Latvijas Mākslinieku savienības Gleznotāju sekciju, kā arī diplomdarbus

LMA Glezniecības nodaļas meistardarbnīcā. Juris Jurjāns gan kā mākslinieks, gan kā personība, daudz devis saviem audzēkņiem. Gleznotāja darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības, Tretjakova galerijas un Krievijas Kultūras ministrijas īpašumā, kā arī vairākās pasaules privātkolekcijās.

Lasītākās ziņas

Gleznotāja Džemma Skulme par jauniznākušo grāmatu saka: “Grāmata man bija pārdzīvojums un sagādāja daudz iekšēja prieka. Grāmatā tikai vajag ieskatīties, jo tā veidota Jurjānam raksturīgā stilā. Aprauti, līdz galam neizteikti teikumi – tādi kā meti, kas radīti gleznieciskiem triepieniem, bet valodā.” Grāmatas māksliniecisko veidolu radījusi māksliniece Anna Aizsilniece. 

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti