Dalies:

Anglijas Daugavas Vanagi jau ieskandina Latvijas simtgadi

Anglijas Daugavas Vanagi jau ieskandina Latvijas simtgadi
  • 09. Nov. 2017

Vienotības sajūta un dziedāt prieks šajā nedēļas nogalē valdīja Daugavas Vanagu fonda (DVF) Anglijā rīkotajos koncertos par godu drīzajai Latvijas simtgadei.

Koncerti notika gan Londonas "Saint Sepulchre" baznīcā, gan latviešu mītnē "Straumēnos". Uzstājās koris no Latvijas "Nāc līdzās". Tas īpašs ar to, ka korī diriģenta Rūdolfa Bērtiņa vadībā dzied gan neredzīgi un vājredzīgi jaunieši, gan jaunieši ar garīgās attīstības vai kustību traucējumiem. Kopumā tajā dzied 22 jauni cilvēki vecumā no 14 līdz 35 gadiem. Brauciens uz DVF rīkoto koncertu bija iespēja korim pirmoreiz dziedāt ārpus Latvijas. Daudziem koristiem lidojums ar lidmašīnu arī bija iepriekš nebijis piedzīvojums.

Aivars Sinka, kurš vada Anglijas Daugavas Vanagus, stāsta, ka ideja par to, ka fonda "Nāc Līdzās" koris varētu viesoties Anglijā, dzima jau 2015. gada decembrī, kad Fonda Nāc līdzās! vadītāja Sarma Freiberga sazinājās ar Gati Kluci, toreizējo DVF valdes locekli, lai apspriestu jauniešu iespējamo uzstāšanos ārpus Latvijas. Tomēr nopietna koncertbrauciena plānošana sākās tikai aptuveni pirms gada.

Koncertus rīkojusi gana plaša Anglijas tautiešu komanda, daudzi bija gatavi palīdzēt. Taču jo sevišķi izceļams Latvijas vēstniecības Lielbritānijā un labdarības organizācijas "Bērzes Strazdi" atbalsts.

Finansiāli "Nāc līdzās" braucienu atbalstīja Latviešu Izglītības Fonds Lielbritānijā, Latvijas Vēstniecība, A. Sinkas darba devēji uzņēmums "Capgemini UK", DVF Londonā, Notinghamā un Halifaksā, kā arī daudzi individuāli ziedotāji. Arī pats Daugavas Vanagu Fonds sedza lielu izdevumu daļu.

Koncertus apmeklēja aptuveni 350 skatītāji: ne tikai tautieši, bet arī angļi. Koncertā Londonas baznīcā klāt bija arī Londonas Sitijas lordmērs ar kundzi. Savukārt uz koncertu "Straumēnos" devās arī latvieši no attālākām Anglijas vietām, piemēram Pīterboro.

Jautāts, kādas emocijas valdīja koncertā, A. Sinka teic: "Mani aizrāva tā vienotības sajūta. Visi tiešām vēlējās būt kopā, justies kopā. Visvairāk iespiedies atmiņā kora puišu brašā uzstāšanās dziesmā: "Apkal manu kumeliņu". Tik daudzi cilvēki man pienāca klāt pēc koncertiem, lai pateiktu, cik aizraujošs un nozīmīgs ir bijis šis koncerts. Paldies visiem, kas palīdzēja!"

Raksts tapis projekta "Latvijas Diasporas LV100 notikumu atspoguļošana plašsaziņas līdzekļos" ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Foto: Valts Vītums

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti