Dalies:

Andra Levite izceļ medmāsu un vecmāšu darbu pandēmijas laikā

Andra Levite izceļ medmāsu un vecmāšu darbu pandēmijas laikā
Foto: Ilmārs Znotiņš, VPK
  • 11. May. 2020

Covid-19 pandēmijas laikā medicīnas māsas un vecmātes paralēli saviem profesionālajiem pienākumiem ieņem arī pacientu piederīgo lomu, sniedzot emocionālu atbalstu, uzrunā par godu Starptautiskajam māsu un vecmāšu gadam sacīja Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite. Pasaules Veselības organizācija (PVO) 2020.gadu ir pasludinājusi par Starptautisko māsu un vecmāšu gadu. 

"Tās esat jūs, problēmu risinātājas un grūtību atvieglotājas, pacientu atbalstītājas. Bez jums medicīnas iestādēs darbs apstātos. Bez jums medicīnas iestrādēs būtu vairāk asaru un mazāk smaidu," sacīja Levite.

Lasītākās ziņas valstī

Valsts prezidenta dzīvesbiedre uzsvēra, ka, pasludinot 2020.gadu par Starptautisko māsu un vecmāšu gadu, PVO pasaules valdībām un sabiedrībām liek saprast, ka māsu un vecmāšu fiziskie un mentālie resursi nav bezgalīgi.

"Jaunā koronavīrusa pandēmija visiem liek sāpīgi un nežēlīgi saprast, cik trausla ir cilvēka dzīvība. Covid-19 pandēmijas laikā, blakus saviem profesionālajiem pienākumiem, medicīnas māsiņas ieņem pacientu piederīgo lomu, vai arī aizvieto mazajiem pacientiem vecākus. Savukārt vecmātes stiprina topošās mātes, kuras dzemdībās ir vienas, bez topošā tēva atbalsta," uzsvēra Levite.

"Jūs padariet pasauli drošāku un cilvēciskāku. Novēlu jums veselību! Sargājiet sevi," aicināja Valsts prezidenta dzīvesbiedre.

Kopš 1991.gada PVO ir mēģinājusi pievērst pasaules uzmanību kādai nozīmīgai veselības problēmai, piemēram, 1998.gadā moto bija "Droša maternitāte", 2010.gadā - "Padarīsim pilsētas veselībai draudzīgākas", 2017.gadā - "Depresija. Parunāsim par to".

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti