Dalies:

Amerikas Tirdzniecības palāta: Latvijas finanšu sektora uzlabošanā daudz darāmā

Amerikas Tirdzniecības palāta: Latvijas finanšu sektora uzlabošanā daudz darāmā
CC0 licence
  • 10. Feb. 2020

Latvijas finanšu sektora reputācijas atjaunošanā jau daudz paveikts, taču vēl gana daudz arī darāmajā sarakstā. Tā pēc tikšanās ar ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāju Santu Purgaili secinājuši Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā (ATPL) biedri.

Tikšanās laikā FKTK vadītāja informējusi, ka lielākās izmaiņas finanšu sektorā ir atjaunota Latvijas finanšu sektora reputācija, ieviesti jauni principi, stabilitāte un līdzsvarota attīstība. Tomēr joprojām ir daudz darāmā, lai ieviestu atbilstības kultūru. Darbības turpmākie virzieni ietver sadarbības un komunikācijas uzlabošanu starp dažādām institūcijām, labāku sadarbību un informācijas apmaiņu starp uzraudzības iestādēm Eiropas Savienībā un "Moneyval" ieteikumu turpmāku ieviešanu Latvijā. 

Tikmēr no bankām tiek sagaidīta tādu svarīgu kritēriju ievērošana kā ilgtspēja, atbilstība normatīvajām prasībām, pārmaiņas mērķa tirgos, kā arī alternatīvu uzņēmējdarbības virzienu un pakalpojumu ieviešana.

Lasītākās ziņas

ATPL valdes priekšsēdētāja un prezidente Ingrīda Kariņa-Bērziņa uzsvēra, ka viņas vadītā organizācija pauž stingru atbalstu Latvijas centieniem cīnīties pret finanšu noziegumiem. Tomēr jaunā tiesiskā regulējuma piemērošana nelabvēlīgi ietekmē likumīgu uzņēmumu, investoru un ārvalstu darba ņēmēju iespējas piekļūt banku pakalpojumiem.

"Amerikāņu investoru un talantu piesaistīšana ir ATPL galvenā misija. Tādēļ mēs priecājamies, ka jaunā FKTK vadītāja ir gatava iesaistīties atklātā un konstruktīvā dialogā ar investoriem par iespējamiem risinājumiem," sacīja Bērziņa.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti