Dalies:

Amerikas latviešu skolu audzēkņi izraugās un prezentē spilgtākos Latvijas dārgumus

Amerikas latviešu skolu audzēkņi izraugās un prezentē spilgtākos Latvijas dārgumus
  • 06. Dec. 2017

Tuvojoties Latvijas valsts simtgadei, pēc Amerikas latviešu apvienības (ALA) Izglītības nozares aicinājuma trīs Amerikas latviešu sestdienas un svētdienas skolu 5. līdz 8. klašu audzēkņi izraudzījušies un sagatavojuši prezentācijas par, viņuprāt, visspilgtākajiem un unikālākajiem Latvijas dārgumiem, sasniegumiem un talantiem.

ALA izsludinātā konkursa mērķis bija Latvijas simtgades kontekstā veicināt Latvijas talantu un sasniegumu atpazīstamību pasaulē, celt Amerikas latviešu bērnu un jauniešu latvisko pašapziņu un stiprināt piederību Latvijai. Projekta ietvaros ASV latviešu skolu skolēni bija aicināti piedalīties akcijā, kuras ietvaros bērniem bija jāizvēlas, viņuprāt, lielākais un unikālākais mūsdienu Latvijas dārgums, sasniegums vai talants mūzikā, mākslā, sportā, zinātnē, uzņēmējdarbībā vai kādā citā nozarē un jāsagatavo īss apraksts un plakāts vai video prezentācija, kas to aprakstītu. Kopskaitā konkursā tika iesūtīti 22 skolēnu pieteikumi no Vašingtonas, Ņūdžersijas un Minneapoles / St. Paulas latviešu skolām, no kuru vidus ALA Izglītības nozares izveidota žūrija izraudzījās vislabākās prezentācijas un unikālākos Latvijas dārgumus.

Par konkursa uzvarētāju kategorijā “labākā prezentācija” tika atzīta Mineapoles un St. Paulas latviešu skolas 5. klases skolēņa Kārļa Baroba prezentācija par Latvijas karogu, bet par unikālāko dārgumu – Ņūdžersijas latviešu skolas 5. klases skolēna Tālivalža Kreichelta aprakstītā dziesma “Saule, Pērkons, Daugava”. Konkursā tika izraudzīti un apbalvoti labākie un unikālākie darbi katrā skolā, par kura uzvarētājiem kļuva Kārlis Barobs un Tālis Birmanis no Mineapoles / St. Paulas latviešu skolas, Ērika Skulte, Vilis Kuškēvics un Aleksandra Zvanere no Vašingtonas latviešu skolas, un Gabriela Pantele un Zinta Lazda no Ņūdžersijas latviešu skolas.

Iesūtīto darbu vidū konkursa dalībnieki visbiežāk izradzījušies Latvijas sportistus, kuru vidū vairākkārt minēts Ņujorkas “Knicks” basketbolists Kristaps Porziņģis (5 pieteikumi), tenisistes Jeļena Ostapenko un Anastasija Sevastova, kā arī hokejists Zemgus Girgensons. Tāpat starp Latvijas talantiem izcelts ASV dzīvojošais hologrammu izgudrotājs Juris Upatnieks, latviešu baletdejotāja Elza Leimane, Latvijas politiķe Sandra Kalniete, olimpiskais čempions Juris Tone un citi. Starp Latvijas dārgumiem jaunieši izcēla arī tādas lietas kā Katskiļu nometni, Laima šokolādi un pīrāgus. Visi iesūtītie darbi apskatāmi Facebook lapā.

ALA izglītības nozares vadītāja Andra Zommere uzsver, ka skolēni bija sagatavojuši ļoti kvalitatīvus darbus: “Žūrija bija iespaidota ar skolēnu prezentācijām. Tajās parādījās laba izdoma, veiksmīgi izmantota technoloģija un skolēnu prieks pētīt Latvijas valsts slavenības. 'Dārgumu' izvēle norāda uz sarunām ar pieaugušajiem, par to, kas un kuŗš ceļ Latvijas redzamību pasaulē.” ALA Izglītības nozares vadītāja izsaka vislielāko pateicību skolēniem, kuri ļāvuši ieskatīties savās sirdīs: “Vislielākais paldies skolēniem! Priecājos par skolēnu uzņēmību un vēlu ar prieku turpināt latviešu skolas gaitas. Pateicos arī skolām un skolotājiem, kas piedalījās konkursā "Latvijas dārgumi". Varam būt lepni uz ASV latviešu 'dārgumu', kas ir mūsu jaunā paaudze - mūsu skolēni,” rezumē ALA Izglītības nozares vadītāja Andra Zommere.

Sasaistē ar tuvojošos Latvijas valsts simtgadi ALA 2017. gadā uzsākusi vairākus projektus, kuru mērķis ir apzināt un popularizēt Latvijas un latviešu sasniegumus pasaulē. To skaitā minama ar Latvijas Kultūras ministrijas un Pasaules Brīvo latviešu apvienības atbalstu sarīkotā ceļojošā izstāde “Latvijas dārgumi”, kuras saturu izstrādājusi kustība “The Red Jackets”, kā arī digitālā mārketinga kampaņa “Latvijas DNS” jeb “Latvian DNA”, ko ALA uzsāka savos sociālo mediju kanālos 2017. gada novembrī.

Ilze Garoza

Foto: Publicitātes attēls

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti