Dalies:

Amerikas latviešu laikrakstam "Laiks" –70

Amerikas latviešu laikrakstam "Laiks" –70
  • 06. Nov. 2019

8. novembrī aprit 70 gadi kopš 1949. gadā Ņujorkā nāca klajā avīzes "Laiks" 1. numurs. Nu jau no 200. gada "Laika" redakcija darbojas Rīgā. Tā galvenā redaktore ir Ligita Kovtuna un avīze tiek drukāta Ņujorkā. Metiens - 2000 eksemplāru, lasītājus sasniedz 48 nedēļraksta tirāžas ik gadu, informē  laikraksta administratore Solvita Pavloviča.

Pirms 70 gadiem to izdeva Helmars Rudzītis, bet redaktors bija Kārlis Rabācs. H. Rudzītis pirmskara Latvijā izdeva grāmatas apgādā "Grāmatu Draugs", kā arī Bellaccord skaņu plates. K. Rabācs bija žurnālists laikrakstā "Rīts", kas iznāca pirmskara Rīgā septiņas reizes nedēļā.

Apsveikuma rakstā "Laikam" Latvijas Valsts prezidents Egils Levits raksta: "Jūs esat dokumentējuši laika liecības, aizstāvējuši Latvijas valstiskuma nepārtrauktību un brīvības atgūšanu tēvzemei. Tāpat jūs ar lielu sirsnību un rūpēm esat sekojuši neskaitāmu tautiešu dzīves gaitām, sasniegumiem un notikumiem, kļūstot par daudzu dzimtu un organizāciju ikdienas daļu, par "daļu no ģimenes"."

Lasītākās ziņas valstī

Savukārt Ministru prezidents Krišjānis Kariņš norāda, ka trimdas latvieši Amerikā laikrakstu dibināja Latvijas vēstures tumšākajā periodā - 1949. gadā, kad Staļina režīms bija varas zenītā. "Tobrīd Latvijas neatkarība bija vien tāls, neaizsniedzams sapnis, ko ar lielu entuziasmu un pārliecību turpināja uzturēt dzīvu "Laiks" un tā lasītāji. Sapnis par brīvu Latviju ir piepildījies, un 29 gados esam paveikuši daudz. Pateicoties laikraksta "Laiks" redakcijai, saikne starp latviešiem Amerikā un neatkarīgo Latviju turpina būt stipra," uzskata premjers.

"Laika" 70. gadskārtā Apvienotā Amerikas baltiešu nacionālā komitejas (JBANC) tam piešķīrusi vienu no trim ikgadējām balvām (vēl arī "Laika" politiskajam komentētājam Polam Goublam un ASV kongresmenim Džonam Šimkus).

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti