Dalies:

ALA 68.kongresā Denverā nosprauž plānus tālākai Latvijas un ASV sadarbības veicināšanai

ALA 68.kongresā Denverā nosprauž plānus tālākai Latvijas un ASV sadarbības veicināšanai
Taira Zoldnere
  • 05. May. 2019

ASV pilsētā Denverā no 3. līdz 5.maijam notiek ikgadējais 68. Amerikas latviešu apvienības (ALA) kongress, kas ir pulcējis aktīvākos Amerikas latviešu sabiedrības pārstāvjus un plašu viesu pulku no Latvijas.

Kongresa atklāšanā ALA priekšsēdis Pēteris Blumbergs sacīja, ka Latvijas valsts stāsts ir arī Amerikas latviešu stāsts, jo ALA ir bijusi kopā ar Latvijas sabiedrību visos izšķirīgos vēstures brīžos: gan cīnoties par neatkarības atgūšanu, gan kopā bruģējot ceļu uz Eiropas savienību un NATO, gan arī tagad - arvien vairāk sekmējot Latvijas un ASV sadarbību ekonomikas, zinātnes, kā arī tradicionālajās kultūras un izglītības jomās. Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis atzīmēja, ka Denvera kļūst par arvien nozīmīgāku latviešu centru ASV, gan ar latviešu skolu, gan vēlēšanu iecirkni, gan latviešu uzņēmumu attīstību. Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro izteica gandarījumu par ļoti vērtīgu Latvijas uzņēmēju vizīti Sanfrancisko un Silīcija ielejā, ka arī veiksmīgu forumu “Spotlight Latvia”. ĀM parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukašēvica atzīmēja, ka šobrīd ir nobriedis modernais latviskums – attīstīta nācijas pašapziņa, briedums, jauna identitātes šķautne ar piederības sajūtu veiksmīgai, stiprai Latvijas valstij. ĀM Speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Aivars Garoza minēja 2018.gadā pieņemto Diasporas likumu, kas Latvijas valsts un latviešu diasporas sadarbību paceļ jaunā līmenī. Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) priekšsēde Kristīne Saulīte sacīja, ka par ALA darbs augstu tiek vērtēts plašā Latvijas sabiedrībā, un arī latviešu kopienās citās pasaules valstīs. Jāatzīmē, ka viesi no Latvijas pauda prieku par to, ka Amerikas latviešu diasporas kongress vēl joprojām notiek latviešu valodā.

Kongresa delegātus uzrunāja arī Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāra vietnieks Dmitrijs Stepanovs, žurnālists Pauls Raudseps, kā arī Jānis Bergs, latviešu uzņēmējs, kas pašreiz dzīvo Denverā, vadot uzņēmuma SAF Tehnika Ziemeļamerikas nodaļu. Eiropas parlamenta deputāte, politiķe Sandra Kalniete stāstīja par Likteņdārza izveidošanas vēsturi un turpmākiem attīstības plāniem.

Lasītākās ziņas valstī

Kongresa turpinājumā paredzētas vairākas apaļā galda diskusijas: “Par Latvijas ekonomikas attīstības vīziju”, “Vecā trimda – jaunā diaspora – kā mēs viens otru saprotam?”, “Partnerība sarežģītos laikos: kā attīstīt ASV un Latvijas sadarbību?”.

Kongresa delegāti apmeklēja arī Kolorado Latvijas kultūras centru, un noklausījās dzejnieka Kārļa Vērdiņa un mūziķa Jāņa Ozoliņa priekšnesumu. Latvijas Neatkarības atjaunošanas diena 4.maijā tika atzīmēta ar svinīgu banketu.

Autors: Taira Zoldnere no Denveras (ASV)

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti