Dalies:

Amerikas Latviešu apvienība ziedo datorus trūcīgiem skolēniem Latvijā

Amerikas Latviešu apvienība ziedo datorus trūcīgiem skolēniem Latvijā
CC0 licence
  • 14. May. 2020

Amerikas Latviešu apvienība (ALA) par ziedojumu kampaņā savāktiem līdzekļiem aptuveni 47 000 eiro vērtībā nopirkusi datorus trūcīgiem Latvijas skolēniem. ALA ir sākusi jaunus projektus, tajā skaitā, lai atbalstītu tos, kuriem Covid-19 krīzes laikā nepieciešama īpaša palīdzība.

Lai bērniem Latvijā ārkārtējās situācijas laikā nodrošinātu pilnvērtīgas iespējas piedalīties attālinātajā mācību procesā, ALA organizējusi ziedojumu vākšanu, kurā savāktie līdzekļi ļaus ģimenēm Latvijā saņemt portatīvos datorus 47 048 eiro vērtībā. Sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu, biedrību "Eņģeļa sirds" un Izglītības un zinātnes ministriju datori nogādāti trūcīgām ģimenēm.

Paužot cerību par "gaišāku skatu nākotnē", ALA norāda, ka jūt līdzi tiem, kas cietuši pandēmijas dēļ. Organizācija arī pozitīvi novērtē, ka latviešu sabiedrība ASV spēj veiksmīgi strādāt attālināti.

Lasītākās ziņas valstī

"Īpaši priecājamies par latviešu skolām un draudzēm šeit, ASV, kas regulāri rīko virtuālus pasākumus un nodarbības, kas turpina uzturēt piederības sajūtu latviešu kultūrai un Latvijai," teikts organizācijas paziņojumā.

ALA norāda uz tās aktivitātēm arī citās jomās. Sadarbojoties ar Amerikas Latviešu jaunatnes apvienību (ALJA), noorganizēta virtuālu kultūras tikšanās, kurā uzstājās folkmūzikas grupa "Imanta Dimanta", DJ "Ai-Va", dzejnieks Kārlis Vērdiņs un džeza dziedātāja Arta Jēkabsone. Šādi pasākumi turpināsies līdz jūnija sākumam.

ALA norāda, ka ASV ir 21 latviešu skola, no kurām vairāk nekā puse savu darbību turpina attālināti. ALA Izglītības daļa regulāri organizē skolu pārziņu virtuālās sapulces, kurās pārrunā jaunas idejas, apmainās ar pieredzi un mācību materiāliem. Apvienība arī finansiāli atbalsta Bostonas latviešu skolas mācību programmas vadītājas iniciatīvu "ASV skolēnu virtuālais kopkoris". Tāpat ALA sniedz atbalstu vasaras programmu dalībniekiem, kā arī ar Latvijas izglītības iestādēm koordinē jaunu mācību materiālu sagādi.

Organizācijā arī turpina politiskās aktivitātes, maijā organizējot īpašas akcijas saistībā ar 2.Pasaules kara beigu piemiņas pasākumiem, kur tika atgādināts pasaulei, ka Baltijas valstis vēl 50 gadus pēc kara beigām cieta no komunisma. 

Organizācija arī informē, ka ALA 69.kongress Sentpolā, Minesotā, ir pārcelts uz 2020.gada 30.oktobri ar cerību, ka šajā laikā būs iespējams droši sanākt kopā. Tiks sekots līdzi, vai nepieciešamības gadījumā būs jārod virtuāls risinājums pasākuma organizēšanai, norāda ALA pārstāvji.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti