Dalies:

Amerikas Latviešu apvienība viesojas Mičiganā

  • 11. Mar. 2020
Amerikas Latviešu apvienība viesojas Mičiganā
Amerikas Latviešu apvienība viesojas Mičiganā
Amerikas Latviešu apvienība viesojas Mičiganā
Amerikas Latviešu apvienība viesojas Mičiganā
Amerikas Latviešu apvienība viesojas Mičiganā
Amerikas Latviešu apvienība viesojas Mičiganā
Amerikas Latviešu apvienība viesojas Mičiganā
Amerikas Latviešu apvienība viesojas Mičiganā
Amerikas Latviešu apvienība viesojas Mičiganā
Amerikas Latviešu apvienība viesojas Mičiganā
Amerikas Latviešu apvienība viesojas Mičiganā
Amerikas Latviešu apvienība viesojas Mičiganā

Četras reizes gadā ALA valde un biroja darbinieces satiekas sēdēs, ko ik reizi cenšas noturēt citā ASV latviešu centrā, lai labāk iepazītu vietējo sabiedrību, tās vajadzības un pastāstītu par apvienības darbu. Marta valdes sēde šoreiz notika Mičiganā, Detroitas Sv. Pāvila latviešu evaņģēliski luteriskās draudzes sabiedriskajā ēkā, kur valdi un biroja darbinieces vairākas dienas laipni uzņēma Latviešu apvienība Detroitā un tās priekšsēde Līga Jēkabsone. 

Dienu pirms sēdes valdes locekļi, ALA ģenerālsekretāre Marisa Gudrā, Latvijas vēstnieks ASV Māris Selga un Latvijas goda konsuls Mičiganā Andris Lācis satikās ar Latvijas sadarbības partneriem Mičiganā – gubernatori Gretchen Whitmer un Mičiganas Nacionālās gvardes pārstāvjiem. Īpaši sirsnīga izvērtās neformālā tikšanās ar Nacionālās gvardes pārstāvjiem, kuri ieradās kuplā skaitā, ieskaitot gvardes komandieri, ģenerālmajoru Paul D Rogers. Tikšanās ar gubernatori gan bija īsa, jo ASV valda pirmsvēlēšanu drudža atmosfēra un, kā atzina tikšanās dalībnieki, izskatījās, ka Gretchen Whitmer domas bija aizņemtas ar gatavošanos tām. Gubernatorei tika nodota vēstule ar pateicību par sadarbību starp Latviju un Mičiganu, īpaši aizsardzības jomā. 

Piektdienas vakaru ALA ļaudis pavadīja kopā ar Detroitas puses latviešu sabiedrību sirsnīgā atmosfērā ar Līgas Jēkabsones sarūpētu izcilu mielastu. 

Lasītākās ziņas valstī

Sestdien un svētdien notika valdes sēde, kurā aktīvi piedalījās arī vēstnieks Māris Selga. ALA priekšsēdis Pēteris Blumbergs atklāja sēdi un  savā atskaitē par padarīto uzsvēra, cik svarīgi ir pēc iespējas plašāk iesaistīt vietējo sabiedrību aktivitātēs, ko organizē ALA. Pēdējā laika lielisks piemērs ir apvienības sarīkotie basketbola svētki Vašingtonā. Uz leģendāro spēli, kurā satikās trīs NBA latviešu spēlētāji, ieradušies bija ne tikai vietējie Vašingtonas, Merilandes un Virdžīnijas latvieši, bet arī no Ņujorkas un citām ASV pavalstīm. Tā bija arī iespēja neformālā gaisotnē satikties ar Latvijas vēstniecības ASV pārstāvjiem, Saeimas deputātiem, apvienības labvēļiem un Latvijas goda konsuliem, kas uz spēli ieradās pēc savas gadskārtējās sapulces Vašingtonā.

Priekšsēdis uzsvēra, ka tuvojas apvienības 69. kongress, kas šogad notiks Minesotā, Santpaulas pilsētā. Šī gada kongress solās būt aizraujošs un interesants, un to apmeklēs vairāki gaidīti viesi no Latvijas, ieskaitot ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču. Kongresā plānotas vairākas darba grupas, paneļdiskusijas par vietējo organizāciju dzīvi un veiksmes stāstiem. ASV ir milzīga valsts, latvieši ir izkaisīti visās malās un kongress dod iespēju dalīties pieredzē un iepazīt vienam otru. 

Maijā ALA kopā ar Apvienoto baltiešu komiteju (JBANC) un Baltijas valstu vēstniecībām ASV plāno tradicionālās Baltijas Aizstāvības dienas pasākumus Vašingtonā, D.C. Vēstnieks Selga uzsvēra, ka ļoti svarīgi censties panākt, lai tajā būtu pārstāvēti pēc iespējas vairāk ASV baltiešu no visām pavalstīm. Vēstnieks atkārtoti pateicās ALA par produktīvo sadarbību un atbalstu vēstniecības aktivitātēm. Vairākās ASV pavalstīs un pilsētās ir Latvijas goda konsuli, kuri par savu darbību atskaitās ikgadējās sanāksmēs vēstniecībā. Māris Selga aicināja ALA valdi mudināt goda konsulus aktīvāk iesaistīties vietējās sabiedrības un apvienības rīkotajos pasākumus. 

ALA priekšsēža vietnieks Mārtiņš Andersons, kurš ir arī Pasaules Brīvo latviešu apvienības priekšsēdes vietnieks, informēja valdi par vizītēm Latvijā, kur notika tikšanās gan ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu un vairāku ministriju pārstāvjiem. Sīkāk par šīm vizītēm iespējams izlasīt PBLA ziņojumos, bet liekas, ka Latvijas puse diasporu arvien vairāk sāk uztvert kā sadarbības partneri, ne tikai mazu saujiņu latviešu, kas dejo tautas dejas vietējos latviešu centros, uzsvēra Mārtiņš Andersons.

Par padarīto starpsēžu periodā atskaitījās visu nozaru vadītāji un ģenerālsekretāre Marisa Gudrā. Diskusijas un sarunas par nozaru darbu bija interesantas un produktīvas. Apvienībai ir idejas un līdzekļi, lai turpinātu strādāt un apvienot cilvēkus, kam svarīga latviskās identitātes saglabāšana ASV un nav vienalga par to, kas notiek Latvijā.

Pēc kongresa valdes pilnvaru termiņš beidzas ALA Kultūras nozares vadītājai Līgai Ejupei un Kultūras fonda priekšsēdei Sanitai Šūmanei. Abas ir bijušas izcilas sava darba darītājas, atvadu mirklis bija pateicības pilns, bet nedaudz skumjš. Zinot, cik abām svarīgas latviešu sabiedrības aktivitātes ASV, esam pārliecināti, ka gan Līga, gan Sanita atradīs, kur pielikt roku.

Kalpaka balle sestdienas vakarā, protams, bija ilgi gaidīts un skaists notikums. Toms Trautmanis nolasīja saistošu uzrunu par Oskaru Kalpaku un Latvijas valstiskumu. ALA priekšsēdis Pēteris Blumbergs pateicās rīkotājai Janai Āboliņai un LAD priekšsēdei Līgai Jēkabsonei. Īpašs bija ilggadējā, izcilā ASV latviešu sabiedriskā darbinieka Jāņa Kukaiņa godināšanas mirklis. Par savu ilggadējo darbu latviešu sabiedrības labā un uzticību neatkarīgās Latvijas ideāliem bijušais ALA un PBLA vadītājs saņēma augstāko apvienības atzinību – Nameja Goda biedra piespraudi.

Amerikas Latviešu apvienība vēlreiz pateicas detroitiešiem par silto uzņemšanu un aicina visus apvienības biedrus satikties Minesotā, ALA 69. kongresā aprīlī.

Autore: Tatjana Žagare-Vītiņa, ALA Informācijas nozares vadītāja

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti