Dalies:

Amerikas Latviešu apvienība sarīko basketbola svētkus Vašingtonā

  • 30. Mar. 2020
  • 00.10
Amerikas Latviešu apvienība sarīko basketbola svētkus Vašingtonā
Amerikas Latviešu apvienība sarīko basketbola svētkus Vašingtonā
Amerikas Latviešu apvienība sarīko basketbola svētkus Vašingtonā
Amerikas Latviešu apvienība sarīko basketbola svētkus Vašingtonā
Amerikas Latviešu apvienība sarīko basketbola svētkus Vašingtonā
Amerikas Latviešu apvienība sarīko basketbola svētkus Vašingtonā

7. februāris latviešu basketbola līdzjutējiem bija zīmīgs datums. Vašingtonā, D.C. Capital One arēnā satikās trīs latviešu spēlētāji – Kristaps Porziņģis, kas pārstāvēja Dalasas Mavericks komandu, Dāvis Bertāns un Anžejs Pasečņiks no Vašingtonas Wizards. Amerikas Latviešu apvienība nelaida garām iespēju apvienot latviešu līdzjutējus, neskatoties uz to, kurai no komandām pieder viņu simpātijas.

Uz leģendāro spēli ieradušies bija ne tikai vietējie Vašingtonas, Merilandes un Virdžīnijas latvieši, bet arī no Ņujorkas un citām ASV pavalstīm, kas no Vašingtonas lielākā attālumā. Protams, īpašs prieks bija par basketbola līdzjutējiem no Rīgas. ALA priekšsēdis Pēteris Blumbergs priecājas arī par iespēju neformālā gaisotnē satikties ar Latvijas vēstniecības ASV pārstāvjiem, Saeimas deputātiem, apvienības labvēļiem un Latvijas goda konsuliem, kas uz spēli ieradās pēc savas gadskārtējās sapulces Vašingtonā.

Vakars iesākās ar saviesīgu stundu krodziņā pie arēnas, kur sanākušie latviešu līdzjutēji ātri vien atrada kopēju valodu.

Lasītākās ziņas valstī

Pateicoties Wizards pārstāvniecības atsaucībai, līdzjutēji, kuri uz spēli bija ieradušies agrāk, apsēdināti labākās vietās, varēja vērot, kā spēlētāji uz laukuma iesildās. Drīz gan mūs aizsūtīja uz savām īstajām sēdvietām, kas atradās tālāk, bet Kristaps Porziņģis savējos vienalga pamanīja un, dodoties laukumā, pamāja ar roku.

Pirms spēles sākuma mēs, kuri bijām noskatījušies iesildīšanos, tikām aicināti sapulcēties uz laukuma un izveidot Fanu tuneli. Wizards pārstāvniecība jau iepriekš bija atsūtījusi instrukcijas ar noteikumiem, brīdinot, ka, atrodoties vienas komandas tunelī, nav pieļaujams vilkt sporta kreklu ar otras komandas nosaukumu un simboliem. Uzklausījām norādījumus un ar sajūsmu gaidījām Dāvi Bertānu, Anžeju Pasečņiku un pārējos Wizards spēlētājus... Milzīgs bija mūsu pārsteigums, ka tunelī ieskrēja puiši zilos kreklos un pēkšņi arī pats Kristaps Porziņģis! Liekas, ka vēl pirms spēles sākuma Wizards menedžeri bija sapratuši, ka arī Dalasas Mavericks vislielākie atbalstītāji šovakar būs latvieši.

Tā arī bija, jo priecājamies gan par Wizards, gan Mavericks iegūtajiem punktiem, jo neatkarīgi no spēles rezultātiem, zinājām, ka latvieši priecāsies par jebkādu iznākumu, lai arī pieļauju, ka klusībā katram spēlē bija sava mīļākā komanda. Kā jau zināms, ar viena punkta pārsvaru spēlē uzvarēja Wizards, kas, protams,  bija liels prieks Vašingtonas publikai.

Spēlei noslēdzoties, visi latvieši steidzās uz Devil’s Backbone Lounge zāli arēnā, kur bija  apsolīta tikšanos ar Dāvi Bertānu un Anžeju Pasečņiku. Abi spēlētāji dienu pirms spēles viesojās arī Latvijas vēstniecībā ASV, kur viņus uzņēma vēstnieks Māris Selga ar kundzi. Iespēja satikties ar latviešu NBA zvaigznēm bija arī ALA pārstāvjiem. Pēteris Blumbergs aprunājās ar abiem puišiem un apbrīno, cik “kārtīgas dzīves abi dzīvo, piedomājot par regulāru vingrošanu, veselīgu diētu un cik svarīga loma viņu dzīvēs ir ģimenēm. Dāvis Bertāns pastāstīja man, ka viņa ģimenē aug maza meitiņa, kurai viņš cenšas veltīt lielu uzmanību.”

Kad vairāk nekā 200 latviešu līdzjutēji pēc spēles bija sarindojušies, lai nofotografētos ar Wizards spēlētājiem un saņemtu kārotos autogrāfus, pēkšņi ieradās arī Mavericks zvaigzne Kristaps Porziņģis. Tā tapa vēsturiska fotogrāfijā ar  Latvijas basketbola talantiem un viņu uzticamajiem līdzjutējiem.

“Man likās, ka viņi visi trīs bija laimīgi būt kopā ar latviešiem,” atzīst Pēteris Blumbergs. “Puiši bija smaidīgi, draudzīgi, parakstīja simtiem autogrāfu. Viņi izskatījās kā īsti latviešu puiši, līdzīgi jauniešiem, ko mēs katru vasaru redzam Gaŗezerā.”

Piektdienas, 7. februāra spēle Vašingtonā nebija tikai sacensības starp Dalasu un Vašingtonu, tas bija pārsteigumu, prieka pilns saviesīgs latviešu sabiedrības vakars tālu prom no Latvijas, bet ar lielu lepnumu par Latviju!

Autore: Marisa Gudrā, Amerikas Latviešu apvienības izpilddirektore

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti