Dalies:

Amerikas latviešu apvienība piedāvā latviešu tautasdziesmas karaoke versijā!

Amerikas latviešu apvienība piedāvā latviešu tautasdziesmas karaoke versijā!
Foto: Latviesi.com
  • 28. Jun. 2019

Amerikas Latviešu apvienība izveidojusi latviešu bērniem (un ne tikai tiem!) latviešu tautasdziesmu audioierakstus ar titriem līdzi dziedāšanai un dziesmu apguvei. Pašlaik tapuši sešu populāru tautasdziesmu video, kas atrodami ALA Youtube kontā.Jaunajā mācību gadā gaidāmas arī tautasdziesmas atainojošas izglītojošas animācijas filmas, kas papildinās folkloras mācību materiālu klāstu, portālu "Latviesi.com" informē organizācijā.

Projekta “Lasi, dziedi, mācies!" mērķis ir nodrošināt bērniem pazīstamas latviešu tautasdziesmas kvalitatīvu audioierakstu ar patīkamu aranžējumu, ko patīkami klausīties, dziedāt līdzi un iemācīties, lai bagātinātu savu tautasdziesmu pūru, sākot ar bērniem pierastākajām un vispārpazīstamākajām dziesmām. Karaokes veida titri ar labi salasāmiem burtiem bērniem, kuri jau prot paši lasīt, piedāvā iespēju sekot dziesmas tekstam, ne tikai uztverot to skaniski, bet arī vizuāli, vienlaikus mācoties vārdu rakstību un izrunu. Projekta auditorija ir tie, kurus interesē latviešu folkloras mantojums un kas vēlas papildināt savas valodas zināšanas, iedziļinoties arī vēsturiskajās reālijās un norisēs ar tautasdziesmu palīdzību. Videoieraksta aprakstā atrodami dziesmas vārdi, rotaļu apraksti un tautasdziesmās sastopamu, bet ikdienā retāk lietojamu vārdu un valodas īpatnību skaidrojumi, kas noderēs gan skolotājiem, gan vecākiem.

 

Lasītākās ziņas

Šādi klipi izveidoti arī dziesmām "Cielava, baltgalve", "Adiet, bērni, ko adiet", "Iestādīju baltu pupu", "Aiz kalniņa dūmi kūp", "Kur tad tu nu biji". Projekts veidots sadarbībā ar Iecavas folkloras kopu “Tarkšķi” un kultūras menedžmenta centru “Lauska”. Amerikas latviešu apvienība aicina kļūt par ALA Youtube konta abonentiem, lai turpmāk saņemtu informāciju par tur ievietotajiem jaunumiem.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti