Dalies:

Amerikas latviešu apvienība novērtē Latvijas 13. Saeimas vēlēšanu rezultātus

Amerikas latviešu apvienība novērtē Latvijas 13. Saeimas vēlēšanu rezultātus
  • 15. Oct. 2018

Sestdien, 6. oktobrī Latvijas balsstiesīgie iedzīvotāji visā pasaulē devās uz 13. Saeimas vēlēšanām. ASV darbojās 21 vēlēšanu iecirknis. Kopumā iecirkņos un pa pastu ASV nobalsoja 2423 Latvijas balsstiesīgie, kas ir par 187 jeb 8,36 procentiem vairāk nekā pagājušajās vēlēšanās, informē Amerikas latviešu apvienības Informācijas nozares vadītāja Tatjana  Žagare – Vītiņa.

Amerikas latviešu apvienības (ALA) priekšsēdis Pēteris Blumbergs, reaģējot uz vēlēšanu rezultātiem, izsaka gandarījumu par vēlēšanu procesu un rezultātu:

“Priecājamies, ka tūkstošiem Amerikas latviešu nolēma piedalīties 13. Saeimas vēlēšanās un darīja zināmu savu redzējumu par Latvijas nākotni. Esam pateicīgi Centrālajai vēlēšanu komisijai par piešķirto iespēju Amerikas Savienotajās Valstīs izveidot 21 vēlēšanu iecirkni, kas ir vislielākais iecirkņu skaits pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. ALA piestrādāja, lai vērstu Amerikas latviešu publikas uzmanību uz vēlēšanām un informētu mūsu tautiešus par partiju programmām, sarīkojot vairākas  priekšvēlēšanu diskusijas ar deputātu kandidātiem, pasūtot un izplatot neatkarīgas politiskas analīzes apvienības izdevumos un sociālos medijos. Apvienība turpinās strādāt, lai Amerikā dzīvojošie cilvēki, kas vēlas savu piederību saistīt ar Latviju, turpina interesēties par tur notiekošiem  politiskiem procesiem un rod iespēju kopā ar Latvijas cilvēkiem darboties demokrātiskas sabiedrības nostiprināšanā.”

Lasītākās ziņas valstī

ASV dzīvojošo Latvijas balsstiesīgo lielāko atbalstu 13. Saeimas vēlēšanās ieguva Jaunā Vienotība (25%), Attīstībai/Par! (22%), Jaunā konservatīvā partija (20%), Nacionālā apvienībā (13%). Kaut Amerikas latviešu apvienība oficiāli neizteica atbalstu nevienai partijai vai deputātu kandidātam, ALA priekšsēdis Blumbergs uzsver: “Esam gandarīti, ka vēlētāji ASV ar savu izvēli atbalstīja arī mūsu apvienības tradicionālās vērtības - uz Rietumu demokrātijas vērtībām balstītu valsts attīstību, izsakot atbalstu tiem kandidātu sarakstiem, kas redz Latvijas vietu NATO, Eiropas Savienībā, iestājas pret korupciju, atbalsta latviešu valodu un kultūru, kā arī vēlas aktīvu sadarbību ar diasporu. Mēs ceram uz stipru, saliedētu valdību, kas turpinās uzturēt šīs vērtības.”

Foto: No labās: ALA priekšsēdis Pēteris Blumbergs, Raits Eglītis 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti