Dalies:

Amerikas latvieši Lieldienu laika dievkalpojumus skatīsies vimeo.com

Amerikas latvieši Lieldienu laika dievkalpojumus skatīsies vimeo.com
Ekrānšāviņš
  • 10. Apr. 2020

Rūpējoties par tautiešiem Amerikā un Kanādā, LELB Amerikā noorganizējusi, lai svētku dievkalpojumi būtu skatāmi internetā. Par katru Lieldienu laika dievkalpojumu atbildīgs ir atsevišķs LELBA apgabals.         

Jau LELBA Kanādas apgabala rīkotais Pūpolu svētdienas dievkalpojums bija skatāms vimeo.com. To aizvien vēl var noskatīties, un to jau baudījuši 1412 dievlūdzēju. Turklāt Hamiltonas Kristus draudzes locekļi, gādājot par tiem, kas nelieto internetu, dievkalpojumu raidījuši caur telefonu, pieliekot klausuli pie datora skaļruņa. Te ir linki nākamajiem dievkalpojumiem:                   

  • Noskatīties jau var arī LELBA Rietumu apgabala rīkoto Zaļās Ceturtdienas dievkalpojumu.
  • LELBA Vidienes apgabala rīkotais Lielās Piektdienas dievkalpojums būs skatāms šeit.
  • LELBA Austrumu apgabala rīkotais Lieldienu dievkalpojums būs skatāms šeit.

Dziesmu lapiņas atrodamas šeit.

Lasītākās ziņas valstī

Lielās piektdienas dievkalpojumam ir pielikumi: Kristus ciešanu stāsts latviešu, kā arī angļu valodā. Lieldienu dievkalpojumā iekļauta uzruna bērniem. Sprediķis / uzruna draudzei ir angļu valodā.

LELBA Baznīcas liturģijas un mūzikas vadītāja Sarma Eglīte stāsta: “Ja vēlies baudīt Svēto vakarēdienu, pirms dievkalpojuma sagatavo šķīvi ar maizi un trauku ar vīnu (vai vīnogu sulu) un tos novieto uz galda. Ir skaisti uz galda nolikt un aizdedzināt arī sveci. Norunājiet kuŗš no jums pacels maizes šķīvi un vīna trauku tad, kad video ierakstā mācītājs paceļ maizi un biķeri. Pie izdalīšanas, dodiet maizi un vīnu viens otram. To var darīt ar vārdiem: “Kristus miesa”, “Kristus asinis” un saņemot, atbildēt “Āmen.” Ja nepieciešams, tajā punktā var piespiest “pause”. [..] Skaidrs, ka dievgaldu parasti baudām draudzes kopīgajos dievkalpojumos. Šajā neparastajā laikā, Tava ģimene (vai, ja Tu dzīvo viens, Tu) - jūs esat “mazā draudze”. Tas šobrīd būs līdz laikam, kad dievgaldu atkal varēsim svinēt savos dievkalpojumos.”

Vairāk info.

Latviesi.com sadarbībā ar Latvijas Institūtu veido kalendāru-platformu "Ar Latvijas vārdu pasaulē". Ārkārtas stāvokļa laikā mēs daudz vairāk informēsim par to, kā latvieši visā pasaulē turpina savas aktivitātes interneta vidē.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti