Dalies:

Amerikānis Džo pēc sešiem Latvijā nodzīvotiem gadiem radījis podkāstu "Latvia Weekly"

Amerikānis Džo pēc sešiem Latvijā nodzīvotiem gadiem radījis podkāstu "Latvia Weekly"
  • 19. Jul. 2019

Amerikānis Džo Horgans Latvijā ieradās pirms sešiem gadiem ar domu - palikt šeit uz vienu gadu. Galu galā viņš šeit apprecējās, izveidoja ģimeni un sāka pastāvīgu darbu kā pedagogs. Kopā ar draugu viņš ir izveidojis arī podkāstu "Latvia Weekly", kur angļu valodā ik nedēļu pārrunā Latvijas aktuālākos notikumus.

Džo pirmoreiz ieradās Latvijā 2013. gadā kā ASV ārlietu ministrijas “Fulbraita” programmas stipendiāts, lai mācītu angļu valodu Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā un Latvijas Lauksaimniecības universitātē. “Pirms tam, godīgi sakot, nezināju daudz par Latviju, izņemot, kur tā atrodas un nedaudz par tās vēsturi. Stipendijas ilgums bija tikai vienu gadu, bet es iemīlēju valsti, un negribēju aizlidot prom,” stāsta Džo Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā un universitātē viņš strādā vēl aizvien, turklāt sācis strādāt arī Latvijas universitātes pedagoģijas fakultātē un citur.

“Man ārkārtīgi patīk dzīvot Latvijā un man nav plānu pārcelties citur. Šī ir skaista un kultūras bagāta zeme, kur dzīvo brīnišķīgi cilvēki! Man te ir labi draugi, kolēģi, un arī ģimene — es apprecējos pirms diviem gadiem, un man ir vienpadsmit mēnešus veca meita. Protams, ka pedagoga dzīve Latvijā nav sevišķi viegla, bet negribētu darīt neko citu.”

Lasītākās ziņas valstī

Ideja par podkāstu radusies kopā ar draugu Otto Tabunu. “Domājām, ka Latvijai pietrūka ziņu avotu audio/vizuālā formātā angļu valodā. Maiks Koljers no LSM toreiz vadīja lielisku podkāstu “Minutes from Latvia,” bet viņš pārtrauca to darīt. Mēs ar Otto jau lasījām un skatījāmies ziņas katru dienu, un bieži runājām viens ar otru par Latvijas politiku — tāpēc domājām “kāpēc nemēģināt?” 

Viņš skaidro, ka podkāsta mērķis ir reizi nedēļā vienu stundu diskutēt par to, kas notiek Latvijā, lai klausītāji justos labi informēti. “Mūsu mērķauditorija ir gan ārzemnieki kas dzīvo Latvijā, gan latvieši kas dzīvo ārzemēs — it īpaši tie, kam nav pietiekamas valodas prasmes lietot latviešu valodas avotus. Bet mums arī ir vietējie dzimtās valodas runātāji, kas klausās!”

Piedāvājam noklausīties jaunāko podkāstu:

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti