Dalies:

Amatpersonas aicina nekrist panikā ārkārtējā stāvokļa izsludināšanas dēļ

Amatpersonas aicina nekrist panikā ārkārtējā stāvokļa izsludināšanas dēļ
Foto: Valsts kanceleja
  • 13. Mar. 2020

Lai arī daļā Latvijas pārtikas veikalu plaukti krietni patukšojušies tūdaļ pēc tam, kad valstī tika izsludināts ārkārtējais stāvoklis, augstākās amatpersonas aicina nekrist panikā, saglabāt mieru un ievērot pašreiz spēkā esošos noteikumus.

Valsts prezidents Egils Levits ceturtdienas vakarā izplatījis īsu uzrunu Latvijas sabiedrībai.

Lasītākās ziņas valstī

"Valdība pieņēma vadlīnijas, kā izturēties institūcijām un iedzīvotājiem. Būsim atbildīgi, saglabāsim mieru, būsim piesardzīgi. Un, ja mēs šīs valdības vadlīnijas ievērosim, tad koronavīruss Latvijā tiks ierobežots," uzrunā saka prezidents.

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) Latvijas Radio norādīja, ka bažām par pārtikas trūkuma iestāšanos nav ne mazākā pamata. To apstiprina arī pārtikas tirgotāji, aicinot neļauties panikai.

Šobrīd Latvijas veikalos ir pietiekams daudzums produktu, lai nodrošinātu cilvēkiem nepieciešamo iztiku, taču, ļaujoties panikai, atsevišķos veikalos ir izpirktas konkrētas preces, kuras nākamajā dienā atkal būs pieejamas, norādījis Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs.

Viņš atzīmēja, ka visā Eiropā šobrīd ir palielināts pieprasījums pēc ilgtermiņa pārtikas un higiēnas precēm. Lielākoties tas saistīts ar preču krājumu izveidi mājās. 

Attiecīgi viņš norādīja, ka Latvijā lielākā daļa pārtikas ir vietējās izcelsmes un nav pamata bažām, ka valstī varētu apstāties pārtikas ražošana.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti