Dalies:

ĀM šim gadam atbalstījusi 99 diasporas projektus par nepilniem 139 000 eiro

ĀM šim gadam atbalstījusi 99 diasporas projektus par nepilniem 139 000 eiro
  • 10. Sep. 2018

Ārlietu ministrijas (ĀM) diasporas projektu izvērtēšanas komisija par 2018. gadu ir saņēmusi un izskatījusi 166 projektus, no kuriem daļēji vai pilnībā atbalstījusi 99 projektus par kopējo summu līdz 138 610 eiro, liecina ministrijas publicētā informācija.

Lielākā summa jeb 8322 eiro piešķirti Amerikas latviešu apvienībai 13.Saeimas vēlēšanu iecirkņu vadītāju sagatavošanās kursu ASV rīkošanai. 5600 eiro piešķirti Latvijas simtgades pasākumu Dublinā rīkošanai, bet Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas 100.gadadienas svinīgajam pasākumam tautiešiem Londonā komisija lēmusi atvēlēt 5134 eiro.

Vairāk nekā 4000 eiro piešķirti Maksima Gorkija ciema Arhlatviešu vidusskolas skolēnu pieredzes apmaiņas braucienam uz Latviju valsts simtgadē, ko rīkos Bašķīrijas Latviešu biedrība, kā arī Latvijas vēstniecības ASV rīkotai pieņemšanai Amerikas latviešu apvienības (ALA) 67/kongresa biedriem 2018.gada 3.maijā un kopā ar ALA un Latviešu organizācijām Vašingtonā rīkotiem Balto galdautu svētkiem Vašingtonas apkārtnes latviešiem 2018.gada 4.maijā.

Lasītākās ziņas

Vēl 3906 eiro piešķirti Latvijas Dzimšanas dienas svinībām par godu Latvijas simtgadei "Caur sidraba birzi gāju" Lielbritānijā, bet 3137 eiro piešķirti Latvijas simtgades filmas "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" tūrei Vācijā un Strasbūrā, ko organizēs Frankfurtes Latviešu biedrība. 3000 eiro piešķirti arī Latviešu kormūzikas lielkoncertam Kūrā un Cīrihē (Šveicē) 2018.gada novembrī.

Vairāk nekā 2000 eiro piešķirti bukleta "No Baltijas līdz Vidusjūrai. Izcilie Latvijas ebreji-Izraēlas Valsts dibināšanas un attīstības sekmētāji" prezentācijai Izraēlas sabiedrībai, Latvijas un Igaunijas ebreju asociācijas biedriem, Izraēlas kultūras un politiskajai elitei, medijiem, kā arī Bergenas latviešu amatierteātra "LATiBergen" pasākumiem Latvijas Simtgadē, Latvijas diasporas Krievijas salidojuma rīkošanai Sanktpēterburgā un bērnu un jauniešu izrādes “Baltā grāmata” un sarunu ar tās režisori un aktieriem organizēšanai Briselē, kā arī citiem pasākumiem.

Atbalstu guvuši arī tādi pasākumi kā Teātra dienas Oslo 2018, Ojāra Vācieša bērnu dzejas izrādes "Kas par traku, tas par traku" viesizrādes pie latviešu bērniem ārpus Latvijas, diasporas amatierteātru festivāla "LAIPA" piecu gadu jubilejas izlaidums, kultūras programma "Līgo sēta" "Jāņu festivāls 2018" ietvaros Lielbritānijā, Latvijas simtgadei veltīts koncerts Grācā "Latvijai 100", Ziemassvētku pasākums ģimenēm ar bērniem Vīnē, Londonas latviešu tautas deju kopu Dziesmu un deju svētku repertuāra atskaites koncerts un citi.

Diasporas projekti atbalstīti Latvijā, Norvēģijā, Francijā, Vācijā, Krievijā, Izraēlā, Gruzijā, Nīderlandē, Luksemburgā, Īrijā, Zviedrijā, Beļģijā, Lielbritānijā, Šveicē, Spānijā, Lietuvā, Kanādā, Somijā, Argentīnā un Brazīlijā.

2018.gadā diasporas projektu atbalstam plānoti 226 238 eiro, kas ietver atbalstu Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību, diasporas organizāciju projektiem un ĀM lielprojektiem. Lai nodrošinātu Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma pēctecību, 2018.gadā forums norisinās Valmierā, skaidroja ĀM.

Tāpat šogad ministrija sadarbībā ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi organizē piekto konkursu diasporas mediju atbalstam, kā arī atbalsta Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra pētījumus diasporai aktuālos jautājumos.

Avots: LETA
Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti