Dalies:

ĀM: Latvijas iedzīvotāji nevīžīgi izturas pret ceļošanu

ĀM: Latvijas iedzīvotāji nevīžīgi izturas pret ceļošanu
LETA/ Evija Trifanova
  • 13. Feb. 2020

Latvijas iedzīvotāji joprojām mēdz samērā nevīžīgi izturēties pret savu ceļošanu ārvalstīs, ziņo skaties.lv. Ārlietu ministrija (ĀM) trešdien iepazīstināja ar statistiku par pērn mūsu valstspiederīgajiem sniegto konsulāro palīdzību.

Pagājušajā gadā Konsulārajā departamentā saņemti 3,6 tūkstoši zvanu, vairāk nekā tūkstoš gadījumu sniegta bezmaksas palīdzība mūsu valstspiederīgajiem ārvalstīs un aptuveni tikpat izsniegtas atgriešanās apliecības, lai Latvijas iedzīvotājus atvestu mājās. Cilvēki vairāk pievēršot uzmanību dokumentiem un apdrošināšanai, taču ir ļoti pasīvi attiecībā uz ieteicamo pieteikšanos konsulārajā reģistrā.

Lasītākās ziņas

“Konsulārais reģistrs kļūst populārs pēc kādiem ievērojamiem krīzes notikumiem. Sabiedrības liela daļa domā, ka ar to jau nekas nenotiks. Tas diemžēl ir vērojams jau gadu desmitiem. Mēs cītīgi pie tā strādājam,” norāda ĀM Konsulārās palīdzības nodaļa vadītāja Nora Redliha.

Ja, esot ārzemēs, rodas finansiālas grūtības, valstspiederīgajiem pieejams bezprocentu aizdevums, lai varētu atgriezties Latvijā. Šis mehānisms ieviests 2012. gadā, un kopš tā laikā izmaksāti teju 50 tūkstošu eiro. No tiem vēl aiz vien nav atmaksāti vairāk nekā 60% summas, kuru šīs palīdzības saņēmējiem jau būtu vajadzējis atdot. 

Tās reizes, kad Ārlietu ministrijai nākas sniegt palīdzību tautiešiem ārzemēs, parasti gūst plašu sabiedrības uzmanību. Pērn tādu gadījumu vidū bija Irānas ostā aizturētais tankkuģis “Stena Impero”, uz kura klāja bija arī Latvijas pilsonis, mūsu valstspiederīgās atgādāšana mājās no koronavīrusa epicentrā esošās Uhaņas, kā arī Kristīnes Misānes lieta.

Avots: Skaties.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti