Dalies:

ĀM: Latvijai un Vācijai ir sadarbības potenciāls tehnoloģijās un inovācijās

ĀM: Latvijai un Vācijai ir sadarbības potenciāls tehnoloģijās un inovācijās
  • 21. May. 2020

Vācijai un Latvijai ir potenciāls padziļināt sadarbību tādās jomās kā jaunu tehnoloģiju izstrāde un inovācijas, videokonferencē ar Vācijas Ārlietu ministrijas jauno valsts sekretāru Migelu Bergeru atzīmējis Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs.

Pelša un Bergera kopīgajā videokonferencē amatpersonas pārrunājušas divpusējās sadarbības jautājumus, kā arī aktuālos Eiropas Savienības (ES) un starptautiskās darbakārtības tematus.

Amatpersonas bija vienisprātis, ka Latvijai un Vācijai ir izveidojies ciešs un intensīvs politiskais dialogs, kā arī sadarbība ekonomikā, kultūrā un izglītībā. Valsts sekretārs atzīmēja, ka ekonomiskajā sadarbībā ir potenciāls padziļināt sadarbību tādās jomās kā jaunu tehnoloģiju izstrāde un inovācijas. Pelšs arī izteicis pateicību par Vācijas ieguldījumu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā.

Lasītākās ziņas

Abas valstis veiksmīgi sadarbojušās, lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotāju atgriešanos mājās no Vācijas un citām valstīm jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 radītās krīzes apstākļos. Saruna skārusi arī jaunā koronavīrusa pandēmijas ierobežošanas pasākumu efektivitāti, kā arī stratēģiju ierobežojumu atcelšanai, uzsverot, ka šajos laikos īpaši svarīga ir ES solidaritāte un vienotība.

Tāpat puses atzīmēja, ka nepieciešams pēc iespējas ātrāk vienoties par ambiciozu ES daudzgadu budžetu un Atveseļošanās fondu, lai solidāri atbalstītu dalībvalstu ekonomiku atjaunošanu.

Pelšs norādīja, ka pandēmija ir ietekmējusi arī ES darbakārtību, un Vācijai, šā gada vidū pārņemot prezidentūru ES Padomē, būs jāstājas pretī vairākiem nopietniem izaicinājumiem. Vācija būs prezidējošā valsts ES Padomē no jūlija līdz decembrim. Padomes prezidentvalsts pilnvaras ik pēc sešiem mēnešiem pārņem cita ES dalībvalsts. Šo sešu mēnešu laikā prezidentvalsts vada visu līmeņu Padomes sanāksmes, palīdzot nodrošināt ES darba nepārtrauktību Padomē.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti