Dalies:

ĀM jaunās Latvijas vēstniecības Īrijā telpu iekārtošanai atvēlēs 560 000 eiro

ĀM jaunās Latvijas vēstniecības Īrijā telpu iekārtošanai atvēlēs 560 000 eiro
  • 23. Nov. 2019
  • 04.11

Ārlietu ministrija (ĀM) jaunās Latvijas vēstniecības Īrijā telpu iekārtošanai šogad atvēlēs 560 000 eiro, aģentūru LETA informēja ministrijā.

ĀM skaidroja, ka šogad beidzot ir izdevies atrast jaunas un piemērotas telpas Latvijas vēstniecības Īrijā vajadzībām un noslēgt ilgtermiņa nomas līgumu. Jaunā vēstniecība būs netālu no esošajām vēstniecības telpām. Vēstniecībā esošās telpas esot ļoti šauras, nav piemērotas vēstniecības funkciju nodrošināšanai un neatbilstot drošības prasībām.

Jaunajās telpās būs piemērotas konsulāro apmeklētāju telpas, tāpat vēstniecībā būs telpas pasākumu organizēšanai, tajā skaitā diasporas vajadzībām. Pašlaik jaunajā ēkā notiek konsulārās nodaļas pielāgošanas darbi, un plānots, ka vēstniecība uz jaunajām telpām pārcelsies jau 25.jūnijā un uzsāks tajās darbu. Plānots visus pielāgošanas un aprīkošanas darbus, arī atbilstoši drošības prasībām, pabeigt līdz augustam.

Lasītākās ziņas valstī

Dažādi darbi jāveic arī Latvijas vēstniecībā Ķīnā, norādīja ministrijā. Šajā valstī vēstniecība kopš 2017.gada ir izveidota jaunās telpās, un šogad ministrijas budžetā ir piešķirts 370 000 eiro liels finansējums ar drošības infrastruktūras izveidi saistīto darbu veikšanai.

Tikmēr Latvijas valsts īpašumā esošajām vēstniecību ēkām Uzbekistānā paredzēts konsulārās nodaļas remonts, lai nodrošinātu pilnvērtīgu un operatīvu konsulāro darbu, Vācijā vēstniecības ēkai šogad tiek veikts fasādes remonts un telpu uzlabojumi, bet Baltkrievijā ēkas hidroizolācijas darbi. Nelieli remontdarbi tiek veikti arī citās vēstniecības ārvalstīs, primāri valsts īpašumos, lai tos uzturētu labā vizuālā un tehniskā stāvoklī.

ĀM kopā ar VAS “Valsts nekustamie īpašumi” pašlaik strādā pie nepieciešamo projektu izstrādes un izmaksu apzināšanas, lai plānotu remontdarbus arī vēstniecībās ASV un Krievijā, kur ēkām ir konstatētas būtiskas tehniskas problēmas un ir nepieciešami steidzami risinājumi, lai tās turpmāk varētu droši un pilnvērtīgi izmantot.

Telpu remontdarbiem un aprīkojumam diplomātiskajām un konsulārajām pārstāvniecībām šogad plānoti orientējoši 1,5 miljoni eiro.

Ministrijā skaidroja, ka Latvijai ir 47 diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības ārvalstīs - 37 vēstniecības, sešas pastāvīgās pārstāvniecības, viens ģenerālkonsulāts, divi konsulāti un viena konsulārās nodaļas kanceleja. No 47 diplomātiskajām un konsulārajām pārstāvniecībām ārvalstīs 20 ir īpašumā, bet 27 tiek nomātas.

ĀM gādā par to, lai Latvijas pārstāvniecību izskats un iekārtojums radītu patīkamu iespaidu par valsti, lai mūsu viesi justos ērti un gaidīti, lai pārstāvniecības būtu atbilstoši aprīkotas. Tāpēc katru gadu tiek rūpīgi plānoti nepieciešamie darbi, norādīja ministrijā.

Jau vēstīts, ka Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija 13.jūnijā atbalstīja 651 000 eiro pārdali ĀM budžetā ārlietu dienesta programmatūras un materiāltehniskajam nodrošinājumam, ka arī remontdarbiem un drošības uzlabojumiem Latvijas pārstāvniecībās ārvalstīs un ministrijas centrālajā aparātā.

Foto: CC0 licence
 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti