Dalies:

ĀM izsludina ceļojuma brīdinājumus vēl vairākām Eiropas valstīm

ĀM izsludina ceļojuma brīdinājumus vēl vairākām Eiropas valstīm
LETA/ Ieva Čīka
  • 06. Mar. 2020

Atbilstoši aktuālajai informācijai saistībā ar koronavīrusa izraisīto slimību "Covid-19" izplatību pasaulē, Ārlietu ministrija (ĀM) aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un rūpīgi izvērtēt ceļojuma nepieciešamību uz Spāniju, Franciju, Vāciju, Lielbritāniju, Itāliju, Gruziju, Izraēlu un Turciju.

Ceļotājiem pašiem ir jāpieņem atbildīgs lēmums, vai apmeklēt konkrētas valstis, norāda ĀM.

ĀM aicina iepazīties ar valstu sarakstu ministrijas mājaslapā, kas tiek atjaunots saskaņā ar aktuālo informāciju.

Lasītākās ziņas

Dodoties uz ārzemēm, ĀM Konsulārais departaments iesaka reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt ĀM lietotni "Ceļo droši", kā arī sekot ĀM Konsulārā departamenta "Facebook" kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iepriekš paziņojis, ka braucot uz "Covid-19" skartajām teritorijām, iedzīvotāji aicināti stingri ievērot piesardzības pasākumus, proti, bieži mazgāt rokas, ievērot distanci no cilvēkiem ar akūtas elpceļu infekcijas simptomiem, bet klepojot vai šķaudot izmantot vienreiz lietojamās salvetes un pēc tam nomazgāt rokas.

Jau ziņots, ka Latvijā līdz šim konstatēts viens saslimšanas gadījums ar "Covid-19", un paciente jau ir izrakstīta no slimnīcas.

Veselības ministrija (VM) pagājušā nedēļā paziņoja, ka tā aicina pievērst uzmanību savai veselībai arī tiem Latvijas valstspiederīgajiem, kuri atgriezušies no Japānas, Singapūras un vēl diviem Itālijas reģioniem.

Jau iepriekš Itālijas Lombardijas un Veneto apgabaliem klāt tika pievienoti divi citi, proti, Emīlijas-Romanjas un Pjemontas apgabali.

Patlaban Igaunijā tiek ziņots par pieciem inficēšanās gadījumiem. Četri no sasirgušajiem uz Igauniju devušies caur lidostu "Rīga".

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti