Dalies:

ĀM: Informācija tautiešiem, kuri plāno doties uz Eiropas vīriešu basketbola čempionāta spēlēm Turcijas Republikā

ĀM: Informācija tautiešiem, kuri plāno doties uz Eiropas vīriešu basketbola čempionāta spēlēm Turcijas Republikā
  • 30. Aug. 2017

Norises laiks un vieta

2017. gada Eiropas čempionāts basketbolā notiks no 31. augusta līdz 17. septembrim Turcijā (Stambulā), kā arī Izraēlā (Telavivā), Rumānijā (Klužā, Napokā) un Somijā (Helsinkos).

Pirms došanās ārpus Latvijas

Pirms došanās ārpus Latvijas aicinām iepazīties ar informāciju ceļotājiem Ārlietu ministrijas mājaslapā. Mājaslapā ir publicēta informācija par ceļošanu, sniegti ieteikumi un brīdinājumi ceļotājiem, nodrošināta iespēja elektroniski reģistrēties Konsulārajā reģistrā. Aicinām pirms ceļojuma viedtālrunī lejuplādēt mobilo aplikāciju “Ceļo droši”.

Ieceļošana Turcijā

Ieceļošanai Turcijā ir nepieciešama pase, kura ieceļošanas brīdī ir derīga vismaz 6 mēnešus. Latvijas pilsoņiem vīza ieceļošanai Turcijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās laiks nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā un 30 dienas katrā ieceļošanas reizē. Ja uzturēšanās tiek plānota uz ilgāku laiku vai arī ieceļošanas mērķis ir cits, ir jānoformē vīza, izmantojot e-Vīzas sistēmu vai vēršoties Turcijas vēstniecībā Rīgā vai tuvākajā Turcijas vēstniecībā ārvalstīs. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Turcijā ir nepieciešama vīza, kura noformējama, izmantojot e-Vīzas sistēmu, vai vēršoties Turcijas vēstniecībā Rīgā vai tuvākajā Turcijas vēstniecībā ārvalstīs.

Veselības un dzīvības apdrošināšana

Aicinām pirms došanās ceļā noformēt ceļojuma apdrošināšanas polisi, kas ir derīga Turcijas teritorijā un kura segtu repatriācijas izdevumus personas smagas saslimšanas vai nāves gadījumā. Vienlaikus iesakām informēt radiniekus, tuviniekus vai draugus par izvēlēto apdrošināšanas sabiedrību.

Ieteikumi uzturēšanās laikā Turcijā

Turcijā līdz 2017. gada 18. oktobrim ir spēkā ārkārtas stāvoklis. Šajā laikā var tikt ieviesti pastiprināti drošības pasākumi, piemēram, personu apliecinošu dokumentu pārbaudes, transportlīdzekļu pārbaudes un aizliegumi pulcēties noteiktās vietās, tādēļ aicinām ievērot drošības un tiesībsargājošo iestāžu pārstāvju norādījumus. Vienlaikus iesakām vienmēr līdzi ņemt personu apliecinošus dokumentus, jo Turcijas tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem ir tiesības pārbaudīt jebkuras personas identitāti un piemērot sodus tiem, kuri dokumentus nevar uzrādīt. Sakarā ar papildu drošības pasākumu ieviešanu lidostās jāņem vērā, ka reģistrēšanās lidojumam var aizņemt vairāk laika, tāpēc lidostās jāierodas savlaicīgi.

Tā kā valstī joprojām saglabājas augsta teroristu uzbrukumu iespējamība, aicinām izvairīties no cilvēku pulcēšanās vietām un būt īpaši uzmanīgiem un vērīgiem, uzturoties tūristu iecienītās sabiedriskās vietās.

Kā rīkoties pases zuduma gadījumā

Ja ceļojuma vai Eiropas čempionāta spēļu apmeklējuma laikā tiek nozaudēta vai nozagta pase, aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Turcijā, lai saņemtu atgriešanās apliecību. Šis dokuments ļaus ceļotājam atgriezties Latvijā vai pastāvīgās dzīvesvietas valstī. Lai saņemtu atgriešanās apliecību, jāierodas Goda ģenerālkonsulātā Stambulā, jāizpilda un jāparaksta iesniegums, jāiesniedz divas krāsainas fotogrāfijas (35 x 45 mm) un paskaidrojums par pases zuduma apstākļiem, kā arī jāsamaksā valsts nodeva 15 eiro.

Zvanot Ārlietu ministrijas Konsulārajam departamentam Rīgā pa tālruni +371 67016364 (darba laikā) vai ārpus darba laika Konsulārā departamenta diennakts dežurantam pa tālruni +371 26337711, ir iespējams saņemt konsulāro palīdzību ārkārtas situācijā ārvalstīsŠī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Kā rīkoties, ja nozagta nauda

Naudas nozagšanas vai nozaudēšanas gadījumā bez iztikas līdzekļiem palikusī persona, sazinoties ar radiniekiem vai draugiem Latvijā, vajadzīgos finanšu līdzekļus var saņemt ar Western Union maksājuma sistēmas starpniecību. Informācija par pakalpojumu Latvijā, bet Turcijā Western Union filiāles.

Kādos gadījumos Latvijas pārstāvniecība var palīdzēt

· ja nozagta vai nozaudēta pase, – izsniegt atgriešanās apliecību;

· ja nozagta vai nozaudēta vadītāja apliecība, automašīnas tehniskā pase un/vai automašīnas reģistrācijas numurzīmes, – izsniegt izziņu no Latvijas transportlīdzekļu un vadītāju reģistra datu bāzes;

· ja persona palikusi bez iztikas līdzekļiem, – ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta starpniecību palīdzēt sazināties ar radiniekiem vai draugiem Latvijā, kuri var sniegt finansiālu palīdzību un nodrošināt naudas līdzekļu pārsūtīšanu ar starptautisko naudas pārvedumu;

· ja noticis nelaimes gadījums, – ar Valsts policijas starpniecību informēt tuviniekus, uzturēt saziņu ar Turcijas atbildīgajiem dienestiem, sniegt padomu un palīdzību formalitāšu kārtošanā;

· ja persona ir aizturēta vai apcietināta, – sazināties ar vietējām tiesībsargājošajām iestādēm un nodrošināt Latvijas valstspiederīgā likumīgo tiesību ievērošanu.

Kādos gadījumos Latvijas pārstāvniecība nevar palīdzēt

· iejaukties tiesu, policijas un tiesību aizsardzības iestāžu darbībā, ja izdarīts likumpārkāpums;

· sniegt juridiskas konsultācijas;

· panākt labākus apstākļus ārstēšanās vai ieslodzījuma iestādē;

· apmaksāt rēķinus par saņemtiem pakalpojumiem, tostarp par izmitināšanu, juridisko vai medicīnisko palīdzību;

· nodrošināt citu iestāžu, tostarp tūrisma, lidsabiedrību un banku, darbības jomā ietilpstošus pakalpojumus.

Kontaktinformācija ārkārtas situācijās

Pirmās palīdzības tālruņi Turcijā:

112 – neatliekamā medicīniskā palīdzība

155 – policija

110 – ugunsdzēsēji (glābēji)

Lasītākās ziņas valstī

Latvijas vēstniecības Turcijas Republikā Konsulārā nodaļa Ankarā:

Adrese: Reşit Galip Caddesi, No.95 G.O.P. Çankaya, Ankara, Turkey

Tālruņa Nr.: +903 12 405 6136

E-pasts: consulate.france@mfa.gov.lv

Mājaslapa

Latvijas Republikas Goda ģenerālkonsulāts Stambulā

Goda ģenerālkonsuls Ahmets Arbatli

Adrese: Eski Bagdat Caddesi, Camlik (Kozalak) Cikmazi No.1, Kucukyali, Maltepe 34840, Istanbul, Turkey

E-pasts: latvia@netone.com.tr

Tālruņa Nr.: +90 216 519 75 00; +90 216 519 75 01; mobilais telefons ārkārtas situācijām: +90 532 321 6881

Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments Rīgā:

Adrese: Elizabetes iela 57, Rīga

Tālrunis darba laikā: +371 67 016 364

Diennakts dežuranta tālrunis ārkārtas situācijām: +371 26 33 77 11

E-pasts: palidziba@mfa.gov.lv

Mājaslapa

NODERĪGA INFORMĀCIJA

2017. gada Eiropas vīriešu basketbola čempionāta oficiālā mājaslapa

Stambulas Ataturka lidostas oficiālā mājaslapa

Turkish Airlines kontaktinformācija

Ceļošana:

Stambulā plaši izmanto metro, jūras transportu, autobusus  un metrobusus (ātrgaitas autobusi, kuriem piešķirta atsevišķa josla). Ja izvēlaties pārvietoties ar taksometru, aicinām izmantot automašīnas no taksometru stacijām, lai vajadzības gadījumā būtu zināms izvēlētās firmas nosaukums un atrašanās vieta.

Iebraucot Turcijā ar automašīnu, aicinām ievērot ceļu satiksmes noteikumus, kā arī spēļu norises vietās noteiktos ierobežojumus.

Novēlam patīkamu ceļojumu!

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti