Dalies:

ĀM: ap 40 000 Latvijas valstspiederīgo nav reģistrējušies dzīvei Lielbritānijā pēc «Brexit»

ĀM: ap 40 000 Latvijas valstspiederīgo nav reģistrējušies dzīvei Lielbritānijā pēc «Brexit»
LETA/ Edijs Pālens
  • 10. Jan. 2020

Aptuveni 40 000 no 117 000 Latvijas valstspiederīgo Lielbritānijā joprojām nav reģistrējuši savu dzīvesvietu, intervijā Latvijas Radio atzina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība").

Viņš pastāstīja, ka dati par Lielbritānijā dzīvojošajiem Latvijas valstspiederīgajiem ir dažādi, “vienu brīdi likās, ka mums Lielbritānijā dzīvo ap 150 000 – 200 000, tagad pēdējie statistikas dati, kas ir daudzmaz pārbaudīti, - 117 000 šobrīd”.

Pēc Ārlietu ministrijas datiem, ir reģistrējušies 79 000, kas ir labs cipars, jo vēl pirms pāris mēnešiem tas bija daudz mazāks. Bet vēl aptuveni 40 tūkstošiem cilvēku to vajadzētu izdarīt, sacīja ministrs. Viņš aicināja visus, kas to vēl nav izdarījuši, pieteikties attiecīgajā Lielbritānijas Iekšlietu ministrijas mājaslapā, jo pēc “Brexit” 1. februārī var rasties problēmas.

Lasītākās ziņas valstī

Tiem, kas nebūs piereģistrējušies uz 1. februāri, “var būt problēmas ar darbu, viņiem var būt problēmas ar dzīvesvietu, un viņiem var būt problēmas ar varas iestādēm, kas var vienā brīdī lemt arī par viņu deportāciju”, brīdināja ministrs.

"Ja jūs neesat reģistrējies, tie riski ir lielāki, nekā tad, ja esat reģistrējies, turklāt tiem, kuri ir reģistrējušies,  mūsu vēstniecībai ir lielākas iespējas palīdzēt," norādīja ministrs.

Autors: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti