Dalies:

Almati, Kazahstānā, izrāda filmu “Nameja gredzens”

Almati, Kazahstānā, izrāda filmu “Nameja gredzens”
  • 11. Jun. 2018

2018. gada 8. jūnijā Almatī, Kazahstānā Eiropas Savienības valstu filmu festivāla atklāšanas dienā tika izrādīta latviešu režisora Aigara Graubas spēlfilma “Nameja gredzens”. Filmas izrāde notika Latvijas simtgades projekta ietvaros.

Klātesošos pirms filmas izrādīšanas uzrunāja Latvijas goda konsuls Almatī Kaspars Kukelis. Savā uzrunā goda konsuls vēstīja, ka “Nameja gredzens” ir viena no jaunākajām Latviešu kinofilmām, vienlaikus uzsverot, ka filmu nevajadzētu uztvert kā patiesu 13.gadsimta vēsturisko notikumu atspoguļojumu, taču filmas sižets saskan ar Latvijas Simtgades vēstījumu par to, ka latvieši ir sena tauta, bet jauna nācija.

Latvijas filmas izrādīšana ir daļa no Latvijas vēstniecības Kazahstānā Latvijas Simtgades programmas un notiek sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kino centru un Eiropas Savienības delegāciju Kazahstānā. Latvijas vēstniecība Kazahstānā jau vairākus gadus piedalās Eiropas filmu festivālā Kazahstānā, Astanā un Almati. Festivāli ik gadus pulcina dažāda vecuma grupu skatītājus, kino interesentus, pilsētu viesus un diplomātiskā korpusa pārstāvjus.

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti