Dalies:

ALISI trešā Piparkūku nometne aizsmaržojusi!

  • 25. Feb. 2020
  • 11.55
ALISI  trešā Piparkūku nometne aizsmaržojusi!
ALISI  trešā Piparkūku nometne aizsmaržojusi!
ALISI  trešā Piparkūku nometne aizsmaržojusi!

Ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas un Latvijas Republikas vēstniecības Itālijā atbalstu jau trešo reizi notika Piparkūku nometne

Itālijas un Šveices itāļu daļas latviešus ik gadu ap pirmo Adventi pulcina kopā jauka tradīcija - Piparkūku nometne. Pati pirmā notika netālu no Leko, pirms gada un arī šogad - Apenīnu dabas parkā Redžo Emilijas reģionā. Šoreiz - Džarolas brīvdienu centrā www.giarolacasavacanze.it.  

Pēc laikapstākļu ziņā visai drūmā un daudzviet pat postošā novembra visapkārt Itālijā Apenīnu kalni mūs sagaidīja pilni saules un baltām kalnu galotnēm. Labs sākums!

Lasītākās ziņas valstī

Piektdienas pēcpusdienā pulcējas agrie putniņi un iepazīstoties gatavo vakariņas, sagaidot vēlākos viesus ar siltām vakariņām un spēlējot spēles. Svarīgākā norise piektdienā - medus kūkas darbnīca. Tā top liela un daudzām kārtām, bet jautrā pulkā darbs sokas raiti un svētku rītam atliek tikai rotāšana. 

Sestdienas rīts pēc apkārtnes iepazīšanas paiet mācībās - mazākie dalībnieki apgūst Ziemassvētku tradīcijas, atkārto vai iemācās gadskārtas, mēnešus un dienas. Skolotājas Intas Purmales un Signes Romanovskas vadībā visi iepazīst kokles maigās skaņas. Visās nodarbībās aktīvi iesaistās arī tēvi itāļi un arī viņu vārdu krājumā tiek pa jaunam vārdam.   

Dāmas pa to laiku Elitas Kronbergas vadībā no visdažādākajiem materiāliem darina Adventes vainagus un Ziemassvētku  rotājumus mājai. Bērni veido apsveikumus. Skolotājas Elitas radošuma un ideju pietiek visiem un palīdzība savu ideju realizēšanā ļoti noder. 

Tikmēr  arī virtuvē notiek rosīgs darbs - vīru gatavotas top pusdienas un kopā tās garšo lieliski.    

Pēcpusdienā izmantojam skaisto laiku un dodamies ārā, kur Vitas Začestas un Korādo Českona vadībā, iesaistoties visiem tēviem, risinās piedzīvojumu trasīte bērniem - ir sagatavots pat īsts pārbaudījums drosmei - upītes šķērsošana pa pāri novilktām virvēm. Drošības sistēmas tiek ievērotas un rezultāts iepriecina - pāri tiek pat mazākās meitenes. 

Turpat notiek ģimeņu ģeogrāfijas zināšanu pārbaude - no virvēm jāsaliek Latvijas kontūra un jāatceras, kur sākas un beidzas lielākās upes. Vēl aizstaigājam līdz vietējai upei, kas pēc lietiem tek mutuļodama, un mežiņā iepazīstam neparastās dižskābāržu zīles ar cepurītēm kā maziem ezīšiem. 

Seko sporta spēles ar lasīšanas elementiem, šūpošanās virvē un tad jau tumsa un aukstums klāt. Dodamies telpās, lai sasildītos un saceptu katrs savas piparkūkas. 

Milti put, top sirdis un zvaigznes, dzīvnieki un rūķi, burti un vārdi. Bērni rada - vecāki cep. Pēc sātīgām vakariņām atkal ir spēks darboties. 

Boloņas un Milānas skolas skolotāji un vecāki kaļ plānus nākamā gada nodarbībām un sadarbībai, apspriež, kas būtu interesantākais un vajadzīgākais katrā skolā.  

Koris „Saule” mēģina drīzumā gaidāmā Ziemassvētku koncerta dziesmas, un tad jau arī vakars pāriet vakarēšanā - cits ar dziesmu kladi, cits ar rokdarbu rokā - visi dziedam, dancojam un sarunājamies - arī par nākotnē iespējamiem notikumiem biedrībās, par Veronā aktivizētajiem latviešiem, par pašorganizēšanos lielākajās pilsētās, kur latviešu vairāk. 

Svētdienas rīts atkal darbīgs - pēc brokastīm aktivitātes gan zālē, kur bērni turpina apgūt latviešu rotaļas un spēles Intas Purmales vadībā, gan virtuvē, kur top pīrāgi un kanēļmaizes.  Elitas Kronbergas vadībā tiek rotāta medus kūka, smaržo šķovētie kāposti un svētku sajūta piepilda māju. 

Pēc svētku pusdienām klāt ir noslēgums - visi var apskatīt radošo darbu izstādi, tiek prezentēts Milānas latviešu skolas avīzes pirmais numurs „Es rudenī”, autori saņem katrs savu eksemplāru, bet interesenti var izlasīt uz vietas vai pieteikties elektroniskai versijai. Skan dziesmas un dzejas, pateicības vārdi visiem iesaistītajiem un nometnes organizētājiem. 

Pateicamies visiem dalībniekiem par aktīvu iesaistīšanos, atbalstu un priecīgo kopā būšanu! 

Lai brīnišķīgs Ziemassvētku gaidīšanas laiks latviešiem un viņu draugiem visā pasaulē! 

Nometnes vadītāja Ilze Atardo

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti