Dalies:

ALAs vasaras prakses programmā Latvijā šovasar piedalās rekordskaits dalībnieku

ALAs vasaras prakses programmā Latvijā šovasar piedalās rekordskaits dalībnieku
  • 31. May. 2018
Šovasar, jau ceturto gadu pēc kārtas, Amerikas latviešu apvienības (ALA) izveidotā un finansētā vasaras prakses programmā Latvijā strādās latviešu izcelsmes jaunieši no ASV un Austrālijas. Šogad dalībai prakses programmā apstiprināti 23 jaunieši, kas ir lielākais dalībnieku skaits kopš programmas izveides 2015. gada vasarā.

„Patiesi priecājamies redzēt ārzemēs dzimušu un augušu latviešu jauniešu interesi pa vasaru strādāt un iziet praksi Latvijā un iepazīt zemi, no kurienes nāk viņu vecāki un vecvecāki,“ sacīja prakses programmas koordinatore, ALA Kultūras nozares vadītāja Līga Ejupe. Viņa informēja, ka prakses dalībnieku skaits šovasar ir pieaudzis divkārtīgi salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Programmas koordinatore to skaidro ar jauniešu lielo interesi par Latvijas valsts simtgades atzīmēšanu Latvijā un ALAs valdes lēmumu finansiāli atbalstīt šādu iespēju.

„Jūtam, ka Latvijas valsts simtgades pasākumu programma un šovasar gaidāmie Dziesmu un Deju svētki ir bijis spēcīgs motivators jauniešiem braukt uz Latviju strādāt tieši šogad un cerams, ka šī vienreizējā pieredze arī nostiprinās viņu saites un piederību Latvijai,“ norāda L. Ejupe.

ALAs vasaras prakses programma „Pavadi vasaru Latvijā“ tika izveidota 2015. gada vasarā sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju, kura apzināja institūcijas, kurām bija interese pieņemt praksē Latvijas izcelsmes jauniešus no ārzemēm. Savukārt ALA no saviem līdzekļiem nodrošināja praktikantus ar stipendijām daļējai ceļa un uzturēšanās izdevumu segšanai.

Sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju izveidotās programmas ietvaros jauniešiem ir iespēja strādāt tādās institūcijās, kā Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Nacionālais Arhīvs, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Latvijas Kultūras akadēmija u.c. 2016. gada vasarā jauniešu prakses iespējas tika paplašinātas arī uz privātiem uzņēmumiem, kuru vidū ir jauno tehnoloģiju uzņēmumi Draugiem Grupa, Tech Hub Rīga un Funderful.

Pateicoties Kultūras ministrijas atbalstam internetā noskatāma dokumentālā īsfilma „Izmēģinājums“, kas vēsta trīs 2017. gada ALAs prakses programmas dalībnieku pieredzi un sajūtām, strādājot un pirmo reizi izmēģinot dzīvot Latvijā: https://www.youtube.com/watch?v=7O73V1vnrQY. Šogad taps dokumentālās īsfilmas turpinājums par pārcelšanās un dzīves pieredzi Latvijā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti