Dalies:

ALAs valde aizvada pēdējo sēdi pirms gadskārtējā kongresa Vašingtonā

ALAs valde aizvada pēdējo sēdi pirms gadskārtējā kongresa Vašingtonā
  • 22. Mar. 2018

Marta pirmajā nedēļas nogalē, par spīti spēcīgiem vējiem un vairākiem atceltiem lidojumiem, Rokvillē aizritēja kārtējā ALAs valdes sēde, kurā noritēja spraigas debates gan par Latvijas valsts simtgades programmu ASV, tuvojošos ALA 67. kongresu, Latvijā izstrādāto Diasporas likumu, šogad gaidāmām Saeimas vēlēšanām un daudziem citiem jautājumiem.

ALA valdes sēdi ar savu klātbūtni pagodināja Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis un viņa vietnieks Ilmārs Breidaks, informējot ALA valdi par 3. aprīlī ieplānoto Baltijas valstu prezidentu tikšanos ar ASV prezidentu Donaldu Trampu. Tāpat vēstnieks aicināja ALA valdi veicināt civilās sadarbības veidošanos starp Latviju un Mičiganas pavalsti, ar kuru Latvijai pēdējos 25 gados ir izveidojusies cieša sadarbība aizsardzības jomā caur Mičiganas Nacionālo gvardi (Michigan National Guard). Sava ziņojuma nobeigumā Latvijas vēstnieks pasniedza ALAs programmu koordinatorei un XIV Vispārējo Latviešu Dziesmu un deju svētku ASV Rīcības komitejas vadītājai Marisai Gudrajai Ārlietu ministrijas Atzinības rakstu par Latvijas tēla spodrināšanu, popularizēšanu un veidošanu ārvalstīs.

Sēdes laikā ALAs valde vienojās atbalstīt “Call to Action” grupas nākamās akcijas izsludināšanu, kuras uzmanības lokā būs sankciju paplašināšana pret Krieviju par tās iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanu procesā. Tāpat ALA valde rūpēs par korupcijas nodarīto kaitējumu Latvijas tautsaimniecībai un starptautiskajai reputācijai pauda cerību, ka Latvijas valsts turpinās mērķtiecīgu darbu korupcijas apkarošanas un novēršanas jomā un īstenos visus iespējamos pasākumus, lai maksimāli ierobežotu naudas atmazgāšanas iespējas Latvijas banku sektorā. Vienlaikus ALA valde pauda atbalstu Diasporas likuma izstrādei Latvijas Saeimā cerībā, ka tas nostiprinās sadarbību ar tautiešiem pasaulē izglītības, kultūras un tautsaimniecības jomā, formalizēs valsts atbalstu diasporai un veicinās remigrāciju.

ALAs valdes pavasara sēdēs tradicionāli liela uzmanība tiek pievērsta sagatavošanās darbiem gadskārtējam ALA kongresam, kas šogad notiks Vašingtonā, D.C. no 4. līdz 6. maijam. Sēdē ALA valde apstiprināja atsevišķo biedru delegātu sarakstu ALA 67. kongresā, apsprieda 3. maijā plānoto Baltijas interešu pārstāvniecības dienu Kapitolija kalnā un tam paralēli plānoto Saiemas vēlēšanu iecirkņu vadītāju apmācību norisi Vašingtonā, kas tiek rīkotas sadarbībā ar Latvijas vēstniecību un Centrālo vēlēšanu komisiju. Sēdes laikā ALA valde pieņēma arī virkni citu lēmumu, tai skaitā par Latvijas Nacionālā kultūras centra rezervēto Dziesmu svētku biļešu sadali Amerikas latviešu kultūras darbiniekiem un Dziesmu svētku tradīcijas uzturētājiem.

Jāatzīmē, ka šī bija pēdējā darba sēde ALA Informācijas nozares vadītājai Tairai Zoldnerei, kurai šogad beidzas septiņu gadu termiņš ALA valdē. Tāpat uz pārvēlēšanu ALA valdē šogad ir nolēmis vairs nekandidēt ALA kasieres palīgs Jānis Grāmatiņš. Sēdes laikā ALA priekšsēdis Pēteris Blumbergs pateicās T. Zoldnerei un J. Grāmatiņam par viņu ieguldījumu ALA darbā.

ALA valdes sēdes priekšvakarā Vašingtonas latviešu draudzes nama lielajā zālē noritēja vērienīgs ALA koordinētās postfolk grupas “ImantaDimanta un draugi” koncertturnejas atklāšanas pasākums, kas veltīts Latvijas valsts simtagdei un tiek finansēts no ALA izveidotā LV100 fonda līdzekļiem. Koncertu apmeklēja ap 200 klausītāju, ieskaitot Amerikas latviešu apvienības valdi. Valdes sēdes pēdējā dienā Vašingtonas latviešu draudzes namā noritēja Oskara Kalpaka un Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas dievkalpojums.

Foto: ALA valdes sēde

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti