Dalies:

ALA piedāvā pusduci iemīļotu tautasdziesmu karaoke versiju Youtube

ALA piedāvā pusduci iemīļotu tautasdziesmu karaoke versiju Youtube
ALA
  • 18. Mar. 2020

Priecājoties par drīzo pavasara iestāšanos, Amerikas Latviešu apvienības Izglītības nozare, turpinot pagājušajā gadā sākto projektu Lasi, dziedi, mācies!, piedāvā nākamo pusduci tautasdziesmu karaoke versijā. Šā posma dziesmām raksturīgs jautrais trādi rīdi ralallā un citi interesanti un valodiski neparasti piedziedājumi. Tāpat šeit iekļauta par vienu no skaistākajām šūpuļdziesmām pasaulē atzītā “Aijā žūžū, lāča bērni”. Jaunie karaoke ieraksti atrodami ALA Youtube kontā.

Projekta pamatā ir ideja – papildināt latviešu valodas un kultūras klātbūtni Youtube, piedāvājot populāru tautasdziesmu kvalitatīvi iedziedātas versijas, kas papildinātas ar labi uztveramu un precīzi atainotu tekstu. Klausoties sev tīkamāko dziesmu jaukā izpildījumā, gan bērni, gan pieaugušie ārpus Latvijas, kas nolēmuši stiprināt savu latvisko mantojumu, gan citi interesenti var izmantot arī vizuālās uztveres materiālu – labi salasāmu dziesmas tekstu. Tam var sekot, kā karaoke pierasts, – katrs dziedātais vārds iekrāsojas tā dziedāšanas brīdī, papildinot vai nostiprinot leksikas apguvi ar vizuālo attēlojumu. 

Gan individuāliem lietotājiem, gan latviešu skolu skolotājiem, kas šos materiālus vēlētos izmantot valodas, literatūras, folkloras, vēstures vai citās stundās, noderīgi būs katram ierakstam komentāros pievienotie tautasdziesmu valodas un vēsturisko reāliju skaidrojumi.

Lasītākās ziņas valstī

Tautasdziesmas iedziedājusi Iecavas bērnu folkloras kopa Tarkšķi Kristīnes Kareles vadībā. Studijā Lauska veiktā ieraksta skaņu režisors – Kaspars Bārbals. Mākslinieciskā noformējuma un datormontāžas autors – Mikus Čavarts. Projekts tika īstenots sadarbībā ar kultūras menedžmenta centru Lauska. Projekta vadītāja – Dace Mažeika. 

Lasi, dziedi, mācies!

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti