Dalies:

ALA aicina pievienoties Baltic Advocacy day Kapitolija kalnā

ALA aicina pievienoties Baltic Advocacy day Kapitolija kalnā
  • 02. Apr. 2018
Šī gada 3. maijā, Amerikas latviešu apvienības 67. kongresa priekšvakarā, Vašingtonā, D.C. notiks Baltiešu interešu pārstāvniecības diena (Baltic Advocacy day), kuras ietvaros Amerikas baltieši aicināti piedalīties vizītēs pie ASV Senāta un Tautas vietnieku nama pārstāvjiem. Šīs programmas mērķis ir padarīt baltiešu balsis dzirdamas ASV Kongresā un veicināt jaunu biedru piesaisti Baltijas atbalsta grupai.

Baltiešu interešu pārstāvniecības dienu organizē Amerikas Latviešu apvienība (ALA) sadarbībā ar Apvienoto Amerikas baltiešu organizāciju (JBANC). Tās ietvaros tiks rīkotas tikšanās ar ASV Senāta un Tautas vietnieku nama pārstāvjiem, kā arī divas paneļdiskusijas, kas skar Krievijas centienus destabilizēt situāciju Eiropā un iejaukties Rietumvalstu vēlēšanu procesā. Dalību diskusijā 3. maijā pēcpusdienā apstiprinājis Latvijas Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš, kura vadībā Latvijas Saeimā tika virzīts un apstiprināts “Magņitska likumam” analogs likumprojekts, kas liedz iebraukšanu Latvijas teritorijā 49 cilvētktiesību pārkāpumos apsūdzētām personām no Krievijas. Tāpat diskusijā piedalīsies NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs Jānis Sārts, kurš runās par Krievijas centieniem un izmantotajiem paņēmieniem Rietumvalstu vēlēšanu norises ietekmēšanas nolūkā.

Baltiešu interešu pārstāvniecības dienas ietvaros tiks rīkotas tikšanās, lai informētu ASV Kongresa pārstāvjus par to, kas svarīgs baltiešu kopienām, sevišķi liekot uzsvaru uz aizsardzības un ekonomikas tēmām, kā arī ASV interešu aizsardzību Baltijas valstīs, skaidro rīkotāji. “Mēs jūtam patiesi lielu interesi ne tikai latviešu, bet arī lietuviešu un igauņu puses. Šāds notikums nav noticis vismaz 20 gadus. Šī ir viena lieliska iespēja padarīt savu balsi dzirdamu Baltijas interešu aizstāvības labā,” skaidro JBANC izpilddirektors Karls Altau. “Ir vienmēr svarīgi latviešiem un baltiešiem atgādināt ASV kongresa pārstāvjiem, ka mēs šeit esam un sekojam līdzi notikumiem, kā arī likumdošanai, kas skar baltiešu intereses,” norāda ALA priekšsēdis Pēteris Blumbergs. “Šajā gadā mēs esam apņēmušies veicināt ASV kongresmeņu pievienošanos Baltijas atbalsta grupai, un līdz šim ir bijuši veiksmīgi rezultāti. Baltijas atbalstu grupas biedru skaits tuvojas visaugstākajam slieksnim, kāds jelkad ir bijis. Esošajos apstākļos, īpaši saistībā ar Krievijas augušo agresiju, ir svarīgi, ka šī atbalsta grupa eksistē, lai sekotu līdzi un reaģētu uz notikumiem Baltijas reģionā,” piebilst ALA priekšsēdis.

Programmas rīkotāji norāda, ka tikšanās ir aicināts piedalīties ikviens interesents. Iepriekšējā pieredze politiskā darbā nav nepieciešama. “ALA un JBANC parūpēsies par svarīgāko - ieplānos nepieciešamās tikšanās ar pārstāvjiem ASV Kongresā, nodrošinās ikvienu dalībnieku ar tēmām, ko pārrunāt ar pārstāvjiem, piedāvās sagatavošanās sesiju pirms došanās uz Kongresu, kā arī izdalīscitus informatīvus materiālus,” skaidro kongresa apmeklējuma koordinators, Amerikas latviešu jaunatnes apvienības politiskais referents Ēriks Lazdiņš. Lai pieteiktos dalībai Baltic Advocacy day, lūdzu, rakstiet Ērikam Lazdiņam: LazdinsE@live.com! Advocacy Day pārrunātās tēmas tiks turpinātas ALA 67. kongresa programmā. ! Plašāka informācija atrodama ALA mājas lapā: www.alausa.org.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti