Dalies:

Akcijā ierēdņi "ēnos" uzņēmējus

Akcijā ierēdņi "ēnos" uzņēmējus
Foto: CC0 licence
  • 16. Sep. 2019

Šodien iniciatīvas "Ierēdnis ēno uzņēmēju" laikā 36 uzņēmumu ikdienas darbu iepazīs 97 valsts pārvaldes darbinieki no 30 valsts pārvaldes iestādēm, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Starp iestādēm, kuru pārstāvjus uzņēmumi visvairāk aicinājuši pie sevis, ir EM, Finanšu ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Valsts ieņēmumu dienests, Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Iniciatīva "Ierēdnis ēno uzņēmēju" Latvijā tiek organizēta pirmo reizi. Iniciatīvas mērķis ir tiesību aktu izstrādātājam, kā arī īstenotājam novērtēt sevis un savas iestādes radītā regulējuma darbību tieši pie lietotāja.

Lasītākās ziņas valstī

Iniciatīvas laikā uzņēmējam būs iespējams saņemt valsts iestādes pārstāvja jeb ierēdņa konsultāciju, kā arī saņemt atgriezenisko saiti par problēmas risinājumu. Tāpat uzņēmējs varēs rosināt nepieciešamos uzlabojumus regulējumā, tādejādi iesaistoties Latvijas un arī Eiropas Savienības tiesību aktu izstrādes un pilnveidošanas procesā.

Savukārt ierēdņiem iniciatīvas ietvaros būs iespēja novērtēt radītā regulējuma darbību tieši pie lietotāja, tādejādi uzlabojot sava darba rezultātu.

"Tā būs iespēja gūt jaunu pieredzi, paplašināt savu redzes loku, "iekāpt uzņēmēja kurpēs" un novērtēt, kā attiecīgais regulējums tiek piemērots praksē un ko nepieciešams pilnveidot turpmākajā darbā. Tāpat tā arvien vairāk nostiprinās "Konsultē vispirms" principa piemērošanu uzraudzībā, veicinās dialogu starp valsti un uzņēmēju un samazinās administratīvo slogu," skaidroja EM.

Iniciatīvas "Ierēdnis ēno uzņēmēju" autori ir Valsts kanceleja, EM, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Darba devēju konfederācija un "Junior Achievement Latvia".

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti