Dalies:

Aizvadītajās dienās Latvijā maz jaunu Covid-19 gadījumu

Aizvadītajās dienās Latvijā maz jaunu Covid-19 gadījumu
LETA/Evija Trifanova
  • 14. Apr. 2020

Aizvadītajā diennaktī Covid-19 noteikts vien diviem iedzīvotājiem, tādējādi kopējais inficēto skaits valstī sasniedzis 657, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija. Vēl dienu iepriekš, svētdien, atklāto gadījumu skaits bija četri. Šis samazinājums daļēji skaidrojams arī ar Lieldienu brīvdienās sarukušo testu skaitu. 

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) mikorblogošanas vietnē "Twitter" norādīja, ka brīvdienās bija ārkārtīgi zema aktivitāte - "uz testiem nav pieteikušies ne no speciālajām grupām, kuras tiek testētas prioritāri, ne ģimenes ārsti sūtījuši cilvēkus testēties". "Šodien lēmām, ka testējamo grupās iekļausim arī tirdzniecības darbiniekus ar darba devējs nosūtījumu," vēstīja ministre.

Arī SPKC pārstāve Ilze Arāja pirmdien norādīja, ka pēdējā diennaktī ir samazinājies testēto apjoms, turklāt jāņem vērā Lieldienu brīvdienas un izmaiņas ģimenes ārstu darba laikos.

Lasītākās ziņas valstī

Patlaban 46 pacienti ir stacionēti, tajā skaitā 43 ar vidēju slimības gaitu, bet trīs - ar smagu. Kopumā Latvijā līdz šim miruši pieci pacienti, kas bija inficējušies ar Covid-19 infekciju, par vēl diviem cilvēkiem, kuri miruši ārpus stacionāra, SPKC gaida pataloganatoma slēdzienu, lai noteiktu nāves cēloni.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets otrdien lēma pagarināt Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 12.maijam.

Veselības ministrija atgādina, ka ārkārtējās situācijas laikā ciemošanās nav atļauta, un tas attiecas arī uz svētku laiku.

Veselības ministrija uzsver, ka patlaban drošākais veids, kā pasargāt savus tuviniekus, īpaši seniorus, ir ciemiņu neuzņemšana un nedošanās ciemos. Pat, ja tas nozīmē atcelt vismīļākās vecmāmiņas satikšanu, ministrija aicina sargāt sev tuvo cilvēku veselību un šādas tikšanās atcelt.

Kā skaidro ministrijas pārstāvji, patlaban ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, ja tajos piedalās tie, kas nedzīvo kopā. Tas nozīmē, ka svinības vai ciemošanās pie radiem, draugiem, vecvecākiem, pasēdēšana dārzā ar kaimiņiem, svešu bērnu pieskatīšana vai jebkādi citi privāti satikšanās pasākumi.

 

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti