Dalies:

Aizvadītajā diennaktī Latvijā neviena jauna Covid-19 gadījuma

Aizvadītajā diennaktī Latvijā neviena jauna Covid-19 gadījuma
LETA/Paula Čurkste
  • 05. May. 2020

Aizvadītās diennakts laikā nav reģistrēts neviens Covid-19 saslimšanas gadījums, kamēr kopumā testi veikti 686 personām, bet viens saslimušais stacionārā miris, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati. Aizvadītajā nedēļā Latvijā veikto Covid-19 analīžu skaits audzis teju par trešdaļu, bet atklāto saslimšanas gadījumu skaits palicis gandrīz nemainīgs, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini.

Taču situācijas drīzu atrisināšanos var apdraudēt svētku brīvdienās novērotā daudzu cilvēku rīcība, šorīt Latvijas Radio brīdinājis infektologs Uga Dumpis. Svētku brīvdienās attiecībā uz noteiktajiem ierobežojumiem plaši novērots, ka cilvēki "paši bija izdomājuši tos atcelt", norādīja eksperts.

Dumpis sacīja, ka kopējā situācija nav būtiski mainījusies, proti, dienas laikā saslimušo skaits "lēkā" pa dienām, tāpēc jautājumā par ierobežojumu pārskatīšanu ir jābūt uzmanīgiem, jo, tos atceļot pārāk strauji saslimušo skaits var pieaugt.

Lasītākās ziņas valstī

"Ir vairākas idejas, bet skatāmies, ka cilvēku attieksme pret noteiktajiem ierobežojumiem apdraud to pārskatīšanu. Protams, ka mēs iesniegsim savas rekomendācijas, bet tas ir valdības lēmums un nevēlos to prognozēt," sacīja Dumpis.

Latvijā kopumā līdz šim veikti 66 150 izmeklējumi, saslimušas 896 personas un 348 izveseļojušās, bet 17 mirušas.

Pēdējās diennakts laikā nav stacionēti pacienti ar Covid-19. Tomēr līdz šim stacionāros ievietoti 33 pacienti - 29 pacienti ar vidēji smagu, savukārt četri pacienti ar smagu slimības gaitu. Kopumā no stacionāra izrakstīti 98 pacienti.

 

Avots: LETA/Latvijas Radio

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti