Dalies:

Aizvadīta pirmā diasporas ministru sanāksme

Aizvadīta pirmā diasporas ministru sanāksme
  • 20. Mar. 2019

Rumānijā noslēgusies Eiropas Savienības diasporas lietu ministru neformālā sanāksme, kurā piedalījās Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Aivars Groza. Viņš iepazīstināja kolēģus ar Latvijas pieredzi diasporas politikas īstenošanā.

ES Padomes prezidējošā valsts Rumānija kā pirmā no ES prezidentūrām uz neformālo diasporas lietu ministru sanāksmi pulcēja pārstāvjus no Čehijas, Grieķijas, Horvātijas, Itālijas, Īrijas, Kipras, Lielbritānijas, Latvijas, Lietuvas, Maltas, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas, Ungārijas un Vācijas. Tā kā ārpus Rumānijas dzīvo ievērojams skaits šīs valsts piederīgo, diasporas jautājumi ir viena no prioritātēm, un Rumānijā šos jautājumus risina Diasporas ministrija.

Rumānijas diasporas lietu ministre Natālija Elena Intotero informēja par Rumānijas praksi diasporas politikas jomā. Pasākuma dalībnieki apmainījās viedokļiem un informāciju par aktuālo savu valstu diasporas politikas jomā. A. Groza iepazīstināja klātesošos ar aktualitātēm Latvijas diasporas politikā un aktivitātēm, kas tiek īstenotas Diasporas likuma ieviešanai Latvijā. Vēstnieks īpaši uzsvēra prioritātes attiecībā uz latviešu valodas mācīšanu diasporas jaunajai paaudzei, kultūras un ekonomikas saišu pilnveidošanu, kā arī atbalstu cilvēkiem, kuri nolēmuši atgriezties Latvijā.

Lasītākās ziņas valstī

Foto: Ārlietu ministrija

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti