Dalies:

Aizvadīta gadskārtējā diasporas organizāciju konference

Aizvadīta gadskārtējā diasporas organizāciju konference
Latvijas vēstniecība Lielbritānijā
  • 29. Sep. 2019

Sestdien, 28. septembrī Latvijas vēstniecībā Londonā uz septīto gadskārtējo diasporas organizāciju sanāksmi pulcējās latviešu kopienas organizāciju pārstāvji, informē vēstniecībā.

 

Lasītākās ziņas

Dalībnieki izvērtēja padarīto un pārrunāja plānoto, tostarp, dažus nozīmīgākos tuvākos pasākumus. Piemēram, 13. oktobrī gaidāmo, sadarbībā ar UK Latvian Business Network Londonā plānoto informatīvo semināru ar Muitas pārvaldes un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pārstāvjiem, lai informētu par izmaiņām “Brexit” kontekstā, kas skar pasta sūtījumus, naudas pārskaitījumus, pensijas un sociālos pabalstus.

Tāpat pārspriestas Latvijas 101.dzimšanas dienas svinības St. Marylebone baznīcā, kas notiks 15. novembrī, 18. novembrī gaidāmo filmas “Tēvs Nakts” (“Mover”) izrādi Phoenix Cinema, East Finchley, London UK Jewish Film Festival ietvaros, un arī 19. novembrī plānoto Latvijas neatkarības proklamēšanas gadadienai veltītais latviešu komponistu mūzikas koncertu (Pauls Putniņš – baritons, Antoņina Suhanova – piano) St Martin-in-the-Fields baznīcā Trafalgāra laukumā.

Sanāksmes dalībnieki diskutēja par diasporas atbalsta projektiem, pievērsās Latvijas pilsoņu informēšanai “Brexit” kontekstā, īpaši uzsverot nepieciešamību savlaicīgi reģistrēties pastāvīgajam statusam ("settled status"), lai nodrošinātu ES pilsoņu tiesības. Savā pieredzē kā ES pastāvīgā statusa reģistrācijas konsultante Pīterboro apkātnē dalījās Inese Asermane.

Uzmanības centrā bija arī medijpratība un tendencies informācijas telpas attīstībā – par to runāja Vidzemes Augstskolas rektors Dr.hist. Gatis Krūmiņš un lektore Liene Ločemele.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti