Dalies:

Aizsardzības ministrs tiksies ar Latvijas kopienas pārstāvjiem Otavā un Toronto

Aizsardzības ministrs tiksies ar Latvijas kopienas pārstāvjiem Otavā un Toronto
  • 30. Jan. 2018

No 30. janvāra līdz 4. februārim aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis darba vizītē apmeklēs Kanādu.

Vizītes ietvaros R. Bergmanis tiksies ar Kanādas aizsardzības ministru Hardžitu Sadžanu (Harjit Sajjan) un Kanādas Nacionālās aizsardzības komitejas pārstāvjiem, lai pārrunātu valstu līdzšinējo un turpmāko militāro sadarbību, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā aktualitātes, reģionālās drošības situāciju, kā arī ar jūlijā gaidāmo NATO samitu saistītus jautājumus.

Tāpat R. Bergmanis iepazīstinās ar Latvijas aizsardzības nozares prioritātēm, Latvijas ieguldījumu militārās infrastruktūras attīstībā un uzņemošās valsts atbalsta spēju stiprināšanā.

Lasītākās ziņas valstī

R. Bergmanis apmeklēs arī Kanādas bruņoto spēku bāzi Petavavas garnizonā, kur tiksies ar Kanādas 4. divīzijas komandieri brigādes ģenerāli Stīvenu Kadenu (Stephen Cadden) un karavīriem, apskatīs tehniku un ekipējumu, kā arī iepazīsies ar bāzes infrastruktūru.

Tāpat R. Bergmanis viesosies Kanādas Karaliskajā militārajā institūtā un Kanādas spēku koledžā, kur tiksies ar koledžas komandantu brigādes ģenerāli Kevinu Kotenu (Kevin Cotten).

“Kopš NATO samita Varšavā kanādieši ir ne tikai mūsu sabiedrotie aliansē, bet arī visciešākie partneri mūsu valsts aizsardzības spēju stiprināšanā un atturēšanas politikas realizēšanā. Kanādas karavīri ir profesionāli, atbildīgi un pašaizliedzīgi partneri, kuri vada Ādažos izvietoto starptautisko kaujas grupu. Tādēļ esmu pateicīgs ne tikai Kanādas karavīriem, bet arī Kanādas augstākajai militārajai vadībai un manam partnerim – Kanādas aizsardzības ministram Hardžitam Sadžanam par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas aizsardzībā un drošībā,” norāda R. Bergmanis.

Aizsardzības ministrs tiksies arī ar Latvijas kopienas pārstāvjiem Otavā un Toronto.

Jau ziņots, ka Kanāda vada NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu, un Kanādas bruņotie spēki NATO paplašinātās klātbūtnes ietvaros uz Latviju nosūtījuši apmēram 450 Sauszemes spēku karavīru no mehanizētā kājnieku bataljona, kā arī bruņumašīnas, izlūkvadu un atbalsta elementus.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Kanādas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību.

Lēmums par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā tika pieņemts NATO samitā Varšavā 2016. gadā.
Savukārt 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē notika svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija.

Šī gada 15. janvārī notika Kanādas vadītās kaujas grupas vadības maiņas ceremonija, noslēdzoties pirmajai Latvijā izvietotās kaujas grupas karavīru rotācijai.

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Kanceleja

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti