Dalies:

Aizsardzības ministrs tiksies ar Kanādas vēstnieku Latvijā

Aizsardzības ministrs tiksies ar Kanādas vēstnieku Latvijā
Foto: Juris Vīgulis, Saeima
  • 29. Mar. 2019

Šodien aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Kanādas vēstnieku Latvijā Kevinu Reksu (Kevin Rex), lai pārrunātu abu valstu divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu saistītus jautājumus, kā arī starptautiskās un reģionālās drošības jautājumus, informē ministrijā.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Lasītākās ziņas valstī

Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Foto: Juris Vīgulis, Saeima

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti