Dalies:

Aivars Leimanis ar panākumiem Horvātijā iestudējis baletu "Korsārs"

Aivars Leimanis ar panākumiem Horvātijā iestudējis baletu "Korsārs"
  • 21. May. 2018

Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis Horvātijas Nacionālā teātra Splitā baletā ar panākumiem iestudējis Ādolfa Adāna baletu „Korsārs". Jauniestudējums pirmizrādi piedzīvoja 12. maijā, un tas ir pirmais "Korsāra" iestudējums Horvātijā.

Jauniestudējuma radošajā komandā strādāja arī muzikālais vadītājs Hadri Zlodre, scenogrāfs Huans Giljermo Nova, kostīmu mākslinieks Luka Dallalpi, horeogrāfa asistentes Aiša Sila un Elza Leimane.

"Balstoties Mariusa Petipā horeogrāfijā, Aivars Leimanis baletu "Korsārs" īstenojis kā dzīvās gleznas, kas veiksmīgi kalpo kā grods rāmis solistu sniegumam. Gan estētiski priecējošos ziedu vijumus, gan arī zobenus korsāru rokās, kas radīja aizraujošu ritmisku efektu, precīzi iekļaujoties mūzikā, Leimanis vienmēr izmanto pēc būtības un nelaupot pārsteigumu skatītājiem," recenzijā ar nosaukumu "Mīlas pāris uzdevuma augstumos, aizraujošs stāsts, brīnišķīgi kostīmi - iemesli, kādēļ visiem jānoskatās "Korsārs"" par iestudējumu raksta laikraksts "Slobodna Dalmacija".

Ādolfa Adāna baletu "Korsārs" Aivars Leimanis iepriekš iestudējis gan Latvijas Nacionālajā baletā, gan Slovēnijas Nacionālā teātra Mariborā baletā.

Latvijas Nacionālajā baletā „Korsāra" pirmizrāde notika jau pirms piecpadsmit gadiem, un iestudējums, kurā jau nomainījušās dejotāju paaudzes, joprojām ir repertuārā. „Korsāra" viesizrādes notikušas Francijā, Spānijā, Portugālē, Horvātijā, Igaunijā, Itālijā un Maskavā.

Foto: Latvijas Nacionālā Opera un Balets

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti