Dalies:

"airBaltic" vēl neprognozē, kad visi nenotikušo reisu pasažieri saņems biļešu naudas atmaksu

"airBaltic" vēl neprognozē, kad visi nenotikušo reisu pasažieri saņems biļešu naudas atmaksu
LETA/Ieva Leiniša
  • 21. May. 2020

Ar dažādu pieredzi spiesti saskarties "airBaltic" klienti, kas bija iegādājušies biļetes, bet Covid-19 dēļ lidojumi nav notikuši. Ir cilvēki, kas ir saņēmuši aviokompānijas apstiprinājumu, ka naudu saņems atpakaļ. Citi pēc lidsabiedrības aicinājuma aizpildījuši iesniegumus, taču "airBaltic" uz tiem nereaģē. Aviokompānija norāda, ka apstrādājusi pusi no pieprasījumiem un nenosprauž termiņu, kad to varētu paveikt, ziņo Latvijas Radio.

Irēna ar meitu aprīļa beigās bija iecerējusi lidot uz Bordo. Pirmo iemaksas daļu par lidojumu bija jau veikusi, bet otru vēl ne. Otra iemaksa bija jāveic līdz 3. aprīlim.

“Es sapratu, ka nekur mēs, protams, neaizlidosim. Es piezvanīju uz numuru, kas norādīts viņu mājaslapā. Es sazvanīju ļoti viegli. Kaut gan, cik es zinu, mana kolēģe zvanīja, un viņai neizdevās. Man piedāvāja samaksāt arī otru daļu un tad apmainīt pret vaučeriem. Tomēr es izlēmu par labu tam, lai atgriež man šo pirmo iemaksāto daļu. Pabrīdināja, ka naudu atmaksās divos, trīs mēnešos, bet nekāds konkrēts termiņš man nekur nav rakstīts," Latvijas Radio pastāstīja Irēna.

Lasītākās ziņas

Sieviete, kura nevēlējās minēt savu vārdu, par diviem ceļojumiem saņēmusi voučeri, bet par vienu vēlējās saņemt atpakaļ naudu: “Tur, kur es aizpildīju vaučeri, tur momentā atnāca dāvanu karte, bet tur, kur es vēlējos saņemt naudu atpakaļ, tur atnāca epasts: paldies, jūsu pieteikums tiek apstrādāts, bet mēnesi nekāda cita ziņa. Es vismaz savu draugu lokā neesmu dzirdējusi, ka kāds būtu saņēmis naudu atpakaļ. Šobrīd es domāju, ka es tos vaučerus samainīju pirmajā rozā briļļu laikā, jo domāju, ka tas būs īslaicīgi, bet, ja tas būtu tagad, tad es arī labāk gribētu naudu atpakaļ, nevis vaučeri.”

“airBaltic” korporatīvās komunikācijas vadītāja Alise Briede skaidroja, ka Covid-19 krīze ietekmējusi vairāk nekā 200 tūkstošus rezervāciju.

“Trešdaļa ir izvēlējušies dāvanu karti, un pārējais sadalījums ir starp jaunu datumu izvēli vai starp naudas atmaksu. Šobrīd “airBaltic” ir apstrādājis gandrīz pusi no atmaksas gan dāvanu karšu veidā, gan naudas pārskaitījuma veidā. Apstrādāts, tas nozīmē to, ka ir veikta komunikācija ar klientu, ir vienošanās.”

“airBaltic” korporatīvās komunikācijas vadītāja gan neatklāja konkrētu klientu skaitu, kuri naudas atmaksu jau ir saņēmuši, kā arī izvairījās nosaukt konkrētu atmaksas termiņu. Vai nauda klienta kontā tiks atgriezta vairāku mēnešu vai gada laikā.

“Mūsu interesēs nav vilcināt šo jautājumu. “airBaltic” biļešu naudas atmaksu mēģina veikt pēc iespējas ātrāk. Tas, kas ir no mūsu puses pieteikts un apstiprināts, tad tas arī noteikti notiks. Mēs aicinām pasažierus būt iecietīgiem, pacietīgiem,” norādīja Briede.

Eiropas Savienības normatīvie akti nosaka termiņu, cik ilgā laikā pasažieriem jāatgriež naudu pēc pieprasījuma iesniegšanas. Normālos apstākļos tās ir septiņas dienas.

“Šajā situācijā to vienkārši nevar ievērot. Aviopārvadātāji šobrīd runā par 90 dienām, kuru laikā veiks atmaksu,” skaidro Satiksmes ministrijas Valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) komunikācijas daļas vadītāja Sanita Germane atzīst, ka centrā ievērojami pieaudzis sniegto konsultāciju skaits un lielākoties tās ir par “airBaltic”. Aprīlī sniegtas vairāk nekā 200 konsultācijas, un tas ir trīs reizes vairāk nekā pirms gada. 

“Kamēr ir šī ārkārtējā situācija, mēs uzskatām, ka termiņš varētu ievilkties. Protams, kad ārkārtas situācija beigsies, tad mēs uz to skatīsimies savādāk. Katrā ziņā ir svarīgi, ka aviokompānija dara visu iespējamo, lai strādātu šajā situācijā gana labi. Ja cilvēki ir izvēlējušies naudas atmaksu, lai tad aviokompānija pēc iespējas arī to darītu,” sacīja Germane.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti