Dalies:

"airBaltic": Biļešu cenas vispirms kāps, bet ilgtermiņā - kritīsies

"airBaltic": Biļešu cenas vispirms kāps, bet ilgtermiņā - kritīsies
LETA/Edijs Pālens
  • 11. May. 2020

Atsākoties lidojumiem, biļešu cenas varētu būt nedaudz lielākas, jo būs mazāk lidojumu. Savukārt ilgtermiņā cenas varētu būt nedaudz mazākas nekā pirms Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes. Šādu prognozi valdībai šodien izteicis lidsabiedrības "airBaltic" valdes priekšsēdētājs Martins Gauss.

Viņš skaidroja, ka "airBaltic" ir gatava atsākt lidojumus tiklīdz tas tiks atļauts, pirmajā dienā sākot lidojumus kaut ar vienu lidmašīnu, pēc tam pievienojot pa vienai klāt. Lidsabiedrība veiks reisus uz galamērķiem, kur tas būs atļauts, pamazām papildinot maršrutu klāstu.

Lidsabiedrība, atsākot lidojumus, būtu gatava atstāt tukšas vidējās sēdvietas, bet to darītu tikai tad, ja tā būtu obligāta prasība. Gauss šādas rīcības lietderību gan apšaubījis, jo pasažieru sēdvietas uz priekšu un aizmuguri jebkurā gadījumā esot tuvu viena otrai. Turklāt pasažieriem būs obligāti jālido ar sejas maskām. Viņš arī kā argumentu pret vidējās sēdvietas atstāšanu tukšu piebilda, ka "Airbus" lidmašīnās ir moderni filtri, kas attīra gaisu reizi trīs minūtēs, bet pasažieriem Rīgas lidostā pirms izlidošanas tiks mērīta temperatūra.

Lasītākās ziņas

Atstājot brīvu vidējo sēdvietu, vienā "Airbus A220-300" lidmašīnā, kas ir paredzēta 141 pasažierim, "airBaltic" varētu pārvadāt 89 pasažierus. Turklāt tāpat kā citām lidsabiedrībām, biļešu cenas šo prasību dēļ, varētu būt nedaudz dārgākas.

Gauss arī norādīja, ka, pārdodot biļetes uz reisiem, sākotnēji tiks pārdotas 89 sēdvietas, atstājot vidējo sēdvietu brīvu. Un tikai tad, ja pieprasījums uz lidojumu būs lielāks, sāks pārdot arī vidējās sēdvietas.

Gauss arī pastāstīja, ka pašreiz rezervāciju apjoms ir samērā mazs, bet ir prognozējams, ka līdz ko būs zināms konkrēts datums, kad lidojumi būs atļauti, rezervāciju apjomi pieaugs. Viņš skaidroja, ka pagājušā nedēļā, kad izskanēja ziņas, ka lidojumus varētu atsākt no 13.maija, rezervāciju apjoms uzreiz pieauga.

"airBaltic" vadītājs stāstīja, ka 2019.gada līmeni lidsabiedrība varētu sasniegt 2023.gadā. "Mēs ticam, ka krīze varbūt vēl nebūs beigusies, bet "airBaltic" būs spējīgs lidot tādā apjomā kā pērn," teica Gauss.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti