Dalies:

"airBaltic" āķīgie noteikumi: pirms iekāpšanas sāk svērt rokas bagāžu un "duty free" pirkumus

"airBaltic" āķīgie noteikumi:  pirms iekāpšanas sāk svērt rokas bagāžu un "duty free" pirkumus
Publicitātes foto
  • 23. Jul. 2019

“Kur tas ir redzēts?” sociālajos tīklos vaicā “airBaltic” klienti, kuriem nācies pirms iekāpšanas lidmašīnā svērt rokas bagāžu un arī lidostas veikalos veiktos pirkumus. Kopējais lidmašīnā līdzpaņemto mantu svars nedrīkst pārsniegt 8 kilogramus. Aviokompānija nesen mainījusi bagāžas noteikumus, piedāvājot ņemt līdzi smagāku rokas bagāžu par papildu maksu.

Kliente Diāna Potjomkina raksta: “Atvaļinājumu sezonā derētu pastāstīt ceļotājiem par jaunajiem “airBaltic” rokas bagāžas noteikumiem. Esmu lidojusi aptuveni uz 40 valstīm, rokassomiņu un duty free maisiņu svēris nav neviens nekur.” Ilze Smeltere piebilst, ka redzējusi, kā kāda dāma šo ierobežojumu dēļ savu pirkumu nesusi atpakaļ uz veikalu.

Lasītākās ziņas

“Aviācijas nozarē lidsabiedrības nosaka atļautās rokas bagāžas vienības izmēra un svara ierobežojumus, rūpējoties par to, lai lidmašīnas salonā katram pasažieriem pietiktu vietas viņa bagāžai. Lai sekotu līdzi noteikumu ievērošanai, “airBaltic“ atbilstoši standarta procedūrām mēdz pārbaudīt pasažieru rokas bagāžu vienību atbilstību ierobežojumiem,” portālam "Latviesi.com" norāda aviosabiedrībā.

“airBaltic” noteikumi šobrīd paredz: katrs ekonomiskās servisa klases pasažieris drīkst ceļot ar vienu rokas bagāžas vienību (55x40x23 cm) un vienu personīgo mantu (30x40x10 cm). Kopējais rokas bagāžas svars nedrīkst pārsniegt 8 kilogramus, ja vien klients par 9,99 eiro nav iegādājies iespēju pievienot papildus 4 kilogramus savai rokas bagāžai. Aviokompānija norāda - pie personīgajām mantām pieskaitāma rokassoma, klēpjdatora soma, fotoaparāta soma, arī beznodokļu zonas iepirkumu maisiņš un lietussargs.

“airBaltic” noteicis – papildu rokas bagāža vai rokas bagāža, kas pārsniedz atļautos izmērus, iekāpjot netiks pieņemta, vai arī, ja tas būs iespējams, tiks novietota bagāžas nodalījumā par papildu samaksu 60 eiro apmērā.

Par iespēju bezmaksas rokas bagāžai pievienot papildu četru kilogramu svaru kompānija paziņoja šā gada martā, uzsverot, ka šis ir noderīgs piedāvājums tiem pasažieriem, kuriem nepieciešami vairāk nekā 8 kilogrami rokas bagāžai, taču viņi nevēlas iegādāties reģistrētu bagāžu. Publiskajos paziņojumos gan netika minēts, ka šajā 8 kilogramu limitā jaiekļaujas arī, piemēram, lidostas veikalos veiktajiem pirkumiem.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti