Dalies:

"air Baltic" izziņo speciālos reisus no Amsterdamas un Frankfurtes

"air Baltic" izziņo speciālos reisus no Amsterdamas un Frankfurtes
LETA/Paula Čurkste
  • 09. Apr. 2020

Aviokompānija "airBaltic" pēc Latvijas Ārlietu ministrijas pieprasījuma un ar Satiksmes ministrijas atļauju aprīlī un maija sākumā izpildīs papildu speciālos reisus no Amsterdamas un Frankfurtes uz Rīgu, kā arī atpakaļ, informē kompānijas pārstāvji.

Lidojumi uz un no Amsterdamas un Frankfurtes tiks veikti 15.aprīlī, 22.aprīlī, 29.aprīlī un 6.maijā. Ar katru no šiem reisiem vienā virzienā būs iespējams atceļot līdz 140 pasažieriem. 

Rezervēt biļetes šiem lidojumiem ir iespējams, zvanot uz "airBaltic" zvanu centru pa īpaši izveidotu tālruni +371 67207771. Aviokompānija lūdz ņemt vērā, ka, veicot rezervāciju pa telefonu, pasažieriem būs nepieciešams sniegt un apstiprināt pases informāciju. Savukārt cilvēkiem, kuri vēlaties ceļot no Rīgas, jābūt atļaujai iebraukt attiecīgajā valstī.

Lasītākās ziņas

Jau ziņots, ka Latvijā līdz 12.maijam ir izsludināta ārkārtējā situācija koronavīrusa izraisītās saslimšanas Covid-19 izplatības dēļ. Tostarp ir apturēti starptautiskie pasažieru pārvadājumi.

Repatriācijas reisu atsākšanu ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičš iepriekš pamatoja ar ārkārtējā stāvokļa pagarināšanu Latvijā. Tagad tas noteikts līdz maija vidum.

"Daudzi no jums cerēja, ka pēc 14.aprīļa avioreisi, prāmju, dzelzceļa un autobusu kustība atjaunosies. Pagaidām, nē! Vēl neesam sasnieguši to brīdi, kad varam teikt, ka Covid-19 ir tiktāl ierobežots, lai varētu atgriezties pie normālas dzīves," izteicās ārlietu ministrs. "Tiem, kuri ilgstoši dzīvo ārpus Latvijas, lūdzu - pagaidām palieciet savās mītnes valstīs. Mēs būsim priecīgi jūs satikt pēc ārkārtas situācijas beigām, taču pašlaik gan jūsu valstī, gan starptautiski ieviestie liegumi nav labākais un drošākais laiks ceļošanai."

Latviesi.com jau vēstīja, ka šoreiz būs mainīta repatriācijas reisu kārtība, priekšroku dodot tiem, kuri "iestrēguši" ārpus Eiropas savienības. Tiks arī pilnveidota repatriantu sagaidīšanas kārtība Latvijā. Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) informēja, ka, saskaņā ar panākto vienošanos, turpmāk pašvaldības parūpēsies par to iedzīvotāju, kuriem nav sava transporta, nogādāšanu uz mājām. Tāpat kā līdz šim tikšot veikta visu repatriantu uzskaitīšana, kontaktinformācijas ievākšana, kā arī iebraucējiem plānots nodrošināt Covid-19 testus.

Pēc atgriešanās cilvēkiem būs 14 dienas jāpavada karantīnā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti