Dalies:

Piesakies 3x3 saietam Vecpiebalgā no 7. – 14. jūlijam

Piesakies  3x3 saietam Vecpiebalgā no 7. – 14. jūlijam
  • 05. Mar. 2019

“Muzikanti jau nākot pa šosejas eizenbānu ar visu visādām štrumentēm...” (Kaudzītes, Reinis un Matīss “Mērnieku laiki, 1879) Un Vecpiebalgas rozes zied...

Šovasar aicinam jūs uz vienu no Latvijas bagātākajiem kultūrvēsturiskajiem novadiem, kur zied apdziedātās Vecpiebalgas rozes un kur dzīvojuši un strādājuši daudzi slaveni Latvijas dēli un meitas. Iepazīsimies ar dižajiem piebaldzēniem Kārli Skalbi, Kronvaldu Ati, brāļiem Kaudzītēm, Emīlu Dārziņu, Kārli Miesnieku, Andreju Pumpuru un citiem, iesim pa viņu pēdām Kaudzīšu muzejā Kalna Kaibēnos, Skalbes muzejā “Saulrieti”, Dārziņa muzejā “Jāņaskolā”...

Redzēsim neoklasicisma stilā 1786. gadā celto Vecpiebalgas muižu un neogotiskā stilā 1886. gadā celto Cirstu muižu, gleznainos, teiku apvītos ezerus, Alaukstu un Inesi, iepazīsimies ar autentiskajām Piebalgas zemnieku un amatnieku mājām un darba rīkiem etnogrāfiskajā muzejā “Vēveri”.

Lasītākās ziņas valstī

Saietā paredzēts plašs un interesants nodarbību klāsts. Tev pietiks laika izkalt savu pirmo rotu, apmeklēt ģimenes semināru, latviskos godus, doties pa meža takām, vai uz pirts ievirzi. Vecpiebalga izsenis slavena labiem amatniekiem un rokdarbniecēm. Kas cits, ja ne viņi stāstīs un mācīs meža un dārza gudrības, aušanu, porcelāna apgleznošanu, botānisko gleznošanu, bungu rakstus, baltā māla dekoru izgatavošanu un Piebalgas kultūrvēsturi. Varbūt uzzināsi ko jaunu par Vidzemes brāļu biedrību (hernhūtiešiem), kuru laikā radās latviešu dzejniecība, romānu rakstīšana, dziesmu svētki, stāstniecība. Tiks atjaunota jau Mērnieku laikos radusies „Dziedāšanas biedrība”, kurā iestāties tiks aicināts jebkurš dalībnieks.

Arī bērniem un jauniešiem paredzētas interesantas nodarbības. Jaunākā paaudze iepazīsies ar Balto kaķīti ievirzē „Kaķīša dzirnavas”. Tur būs iespēja arī apgūt programmēšanas iemaņas. Ieviržu klāsts ir tik plašs, bagātīgs un interesants, ka šeit to aprakstīt nav iespējams tāpēc lūdzam apmeklēt www.3x3.lv un iepazīties ar ieviržu tēmām un vadītājiem Vecpiebalgas 3x3 sadaļā.

Vakaros baudīsim Vecpiebalgas pašdarbnieku koncertu pie Alauksta ezera, Dziesminieku vakarā dziedāsim iemīļotā komponista Imanta Kalniņa dziesmas, citu vakaru daudzināsim saieta tēmu “Laiks”. Būs ģimeņu sporta spēles un orientēšanās pa Vecpiebalgu, kā arī īsts gada tirgus ar umurkumuru un citiem pārsteigumiem. Un, protams, būs tradicionālais “Brīvais mikrofons”, kur katrs, mazs vai liels, varēs uzstāties ar dziesmu vai deju.

3x3 saieta nodarbības un nakšņošana notiks Vecpiebalgas vidusskolā un kopmītnēs, savukārt vakara programmas – kultūras namā ar tām sekojošiem dančiem un sadziedāšanos.

Ārzemju dalībniekus uz šo un 3x3 saietu Jaunpilī, no 21. – 28. jūlijam lūdzam līdz 1. maijam pieteikties pie Līgas Rupertes. E-pasts liga3x3@iserv.net, telefons (616)456-8023, mob. (616)260-6320.

 

Autors: Inese Grīnvalde, Vecpiebalgas 3x3 vadītāja
Foto: Saieta vadītāji Inese un Ainārs Grīnvaldi, trīsreiztrīsinieku un piebaldzēnu iepazīšanās vakarā, 2019. gada 16. Februārī. Foto autors: Austra Apsīte

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti