Dalies:

Aicina ziedot Brīvības pieminekļa izgaismošanai

Aicina ziedot Brīvības pieminekļa izgaismošanai
Foto: Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds
  • 24. Apr. 2019

Jauna labdarības kustība “Gaisma mūsu brīvībai!” vāks līdzekļus Brīvības pieminekļa izgaismošanai. Tautas brīvības simbolu plānots izgaismot trīs dažādos veidos – ikdienas, svētku un īpašā mākslinieciskā izgaismojumā.

Kā portālam “Latviesi.com” pastāstīja Ziedot.lv pārstāve Ilze Ošāne, precīza vajadzīgā naudas summa vēl nav zināma. Lai aprēķinātu precīzās izmaksas, fonds sākotnēji veiks projekta skiču izstrādi, kam vajadzīgi 18 000 eiro.

Ieceres īstenošanai domubiedri bijušā Valsts prezidenta Valda Zatlera vadībā pērnā gada nogalē nodibināja Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondu. Fonda mērķis nodrošināt Brīvības pieminekļa izgaismošanu – projekta izstrādi, projektēšanu un apgaismojuma uzstādīšanu, norāda Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondā. “Reiz celts un atjaunots par tautas ziedojumiem, piemineklis gaismā tiks celts par tautas līdzekļiem.”

Lasītākās ziņas valstī

Lai izgaismotu Brīvības pieminekli, fonds uzsāk labdarības kustību “Gaisma mūsu brīvībai!”, aicinot ikvienu ziedot un kļūt par brīvības gaismas draugu.  Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds jau veicis pieminekļa digitālo uzmērīšanu. Pieminekļa izgaismošana plānota trīs dažādās noskaņās - ikdienas apgaismojums, kas iedegas līdz ar tumšā laika iestāšanos; svētku izgaismojums, ko izmanto valsts svētkos vai citos svinīgos gadījumos, tajā skaitā ar valsts protokolu saistītos sarīkojumos; īpašais izgaismojums, kas radīs brīnumu un māksliniecisko baudījumu. Ja vēlies ziedot, to ir iespējams ērti izdarīt šeit!

Idejas autors ir Latvijas valsts prezidents (2007-2011) Valdis Zatlers, viņš ir arī Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda valdes loceklis. Fondā darbojas arī Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta, Zvērināts advokāts Sandis Bērtaitis, Brīvības pieminekļa atjaunošanas fonda (1998-2007) valdes loceklis Pēteris Cielavs, Pasaules Brīvo latviešu apvienības valdes priekšsēde Kristīne Saulīte un bijušais Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube.

Noskaties, kāpēc šī iecere ir svarīga Pasaules Brīvo latviešu apvienības valdes priekšsēdei Kristīnei Saulītei.

 

Foto: Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti