Dalies:

Aicina uz LELBA Draudžu dienām 2019

Aicina uz LELBA Draudžu dienām 2019
  • 26. May. 2020
  • 16.14

Jūs gaida skaistajos Katskiļu kalnos – uz Atelpu! No šī gada 28. augusta līdz 1. septembrim Ņujorkas draudzes lauku īpašumā Katskiļos notiks LELBA Draudžu dienas. Piedāvājam iespēju atiet no ikdienas, dziļi ieelpot atsvaidzinošo kalnu gaisu un piedzīvot Dieva klātieni – dabā un līdzcilvēkos, vienatnē un sadraudzībā, lūgšanā un mācībās, dziesmās un klusumā.  

Atelpa – saredzam, ka šajās pāris dienās varēsim labāk iepazīties ar sevi, mūsu līdzceļiniekiem un kādam varbūt – līdzgaitniekiem, bet pāri visam – ar Dievu Katskiļu dabas pilī.

Ņujorkas draudzes lauku īpašumā augstākā vieta ir virs tā sauktajām “debess pļavām.” Lai pie šīs augstākās vietas nokļūtu, ir no Ezermājas jādodas pa meža taku augšup garām āra svētnīcai ar savu bērza krustu. Tad ir jākrusto debess pļavas ar tās lauku puķēm, mellenēm un avenēm. Kāpšana ir tā vērta, jo virs “debesu pļavām” pašķiras skats pāri ielejai līdz tāliem kalniem. It kā ieraugam pasauli vairāk no Dieva acs viedokļa. Draudžu dienās mums katram savā veidā būs iespēja pasauli redzēt vairāk no Dieva acs viedokļa.

Lasītākās ziņas valstī

Senos laikos meklētāji devās garākā svētceļojumā, lai pievērstu laiku un uzmanību savai garīgajai izaugsmei.  Mums šīs vasaras nogalē ir iespēja darīt to pašu:  doties uz Draudžu dienām 2019, uz Atelpu.  Tas ir gan fizisks, gan arī garīgs ceļojums, no kura var iegūt vairāk zināšanu un sapratnes par savu ticību, un kas izveido īpašu laiku un vietu, kurā sastapt dzīvo Dievu.  Katram šis ceļojums būs atšķirīgs, bet kopā mēs spēsim uz dažām dienām justies vienoti.  Caur lekcijām, laiku ar draugiem un paziņām, Katskiļu nometnes dabu, daudzpusīgo programmu, un izraušanos no savas ikdienas, šī ir iespēja izmēģināt kautko jaunu un atsvaidzināt savu ierasto dzīvi.  Šī ir iespēja piedzīvot atelpu.

Prātus mums uzrunās Latvijas universitātes Teoloģijas fakultātes dekāne māc. Dr. Dace Balode savā lekciju ciklā mēģinās atbildēt uz trīs svarīgiem jautājumiem – no kurienes nāk kristīgais dievkalpojums, ko darīja kristieši savās sapulcēs un kā pirmkristīgās draudzes pieredze var mums palīdzēt šodien.  

Savukārt mūsu dvēselēm prāveste emer. Ilze Kuplēna-Ewart no Kanādas palīdzēs mums apgūt garīgas prakses - gandrīz katru dievkalpojumu iesākam ar pantiem no kāda psalma. Šie “introiti” (ievadi) ir izmeklēti, lai saskanētu ar tās dienas lasījumiem. Kad ap 6. gadsimta sākumu Benedikts veidoja rokasgrāmatu tiem, kas sajuta aicinājumu klostera dzīvē veltīt savu mūžu kalpojot Kungam lūgšanā un darbā, viņš izcēla psalmu centrālo vietu. Psalmos izskan viss cilvēka dzīves ritms, - līksmība, likstas, tad slava Dievam, bet arī Dieva meklēšana izmisuma brīdī. Nodarbības sniegs ieskatu, kādos veidos šis ritms izceļ psalmu vārdus. Tāpat arī paredzētas meditācijas, meža klusums, strautu čalošana.

Iegūsim jaunus draugus un atjaunosim senas draudzības saviesīgā dzīvē kafejnīcā “Aizvējš” un sarunās “Pie apaļā galda.” Tur varēsim iepazīties ar LELBA garīdzniekiem, meditēt, vingrot, piedalīties korī – par Draudžu dienu 2019 balsu pavēlnieci ir piekritusi būt diriģente Dace Aperāne. Tāpat būs iespēja asināt prātu ar galda spēlēm, kāds varbūt vēlēsies vingrināt rokas rokdarbos un varbūt pat iemācīties aust, bet pāri visam – sajust atelpu no ikdienas steigas un stresa, esot vienotībā un mierā ar Dievu un dabu šajās pāris dienās. Uz vietas arī būs fizioterapeits, kas pastāstīs mums kā labāk uzturēt savu ķermeni labā formā.

Piektdienas pēcpusdienā dosimies uz Brāļu kapiem. Sestdien nometnē gaidām bērnus no tuvākajiem latviešu centriem, jo viņiem pānotas īpašas nodarbības! Vakaros paredzētas prātus nomierinošas programmas, kā arī jautrs vakars pie ugunskura. Draudžu dienas noslēgsim svētdienas rītā ar dievkalpojumu kalna svētnīcā archibīskapes Laumas Zušēvicas vadībā. 

Par mūsu fizisko veselību gādās iecienītās „Dzintara galda” saimnieces no Filadelfijas.  Un brīnišķīgo vidi Katskiļu kalnos mums gādājis pats Radītājs!

Izvēles un iespējas būs plašas, bet tās būs Jūsu izvēles. Kas Jūs uzrunā šajā brīdī, šajā momentā.  Nepalaid garām aicinājumu Tavai dvēselei “atgriezties savā mierā, jo Tas Kungs tev dara labu.”  Atelpa!

 

Informācija un pieteikšanās:

draudzudienas2019@gmail.com

www.LELBA.org, sadaļa DRAUDŽU DIENAS

www.facebook.com/lelbadraudzudienas2019

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti