Dalies:

Aicina uz diskusiju “Remigrācija kā risinājums darbaspēka pieejamībai Latvijā”

Aicina uz diskusiju “Remigrācija kā risinājums darbaspēka pieejamībai Latvijā”
Foto: CC0 licence
  • 03. May. 2019

Nākamnedēļ Rīgas Ekonomikas augstskolā notiks diskusija “Remigrācija kā risinājums darbaspēka pieejamībai Latvijā”, portālu "Latviesi.com" informē biedrība “Ar pasaules pieredzi Latvijā”.

Kā norāda biedrības pārstāvji, Latvijā arvien aktuāls ir darba roku trūkums dažādās nozarēs un ar dažādiem prasmju un kvalifikācijas līmeņiem.  Gan pirms 13. Saeimas vēlēšanām, gan arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā politiķi kā galveno problēmas risinājumu ir minējuši remigrāciju. Vai remigrācija ir risinājums vai tikai risinājuma patīkamā puse?

Pēc Diasporas likuma spēkā stāšanās šā gada janvārī nepieciešama mērķtiecīga ilgtermiņa stratēģija no valsts puses, lai īstenotu uz remigrāciju vērstu rīcībpolitiku, sadarbojoties ar privāto sektoru un ārvalstu investoriem Latvijā. Vienlaikus, jāņem vērā ne tikai darba tirgus vajadzības, bet arī ar remigrāciju saistīti izaicinājumi, t.sk., remigrantu praktiska un emocionāla iekļaušanās Latvijas darba tirgū un sabiedrībā. Kā jānorit remigrācijai, lai atbildētu uz darbaspēka pieprasījumu un lai sekmētu sabiedrības saliedētību?

Lasītākās ziņas valstī

Uz šiem jautājumiem atbildes meklēs diskusijas dalībnieki - Renāte Strazdiņa, Amerikas tirdzniecības palātas Latvijā valdes locekle un Microsoft Baltija vadītāja, Jānis Kreilis, personālatlases uzņēmuma YourMove dibinātājs, Ekonomikas ministrijas pārstāvis. Diskusiju moderēs biedrības “Ar pasaules pieredzi Latvijā” biedre Elīza Grīsle.

Reģistrācija dalībai diskusijā šeit. Pasākumā tiks nodrošināts tulkojums (latviešu un angļu valodās), tāpat arī būs iespējams diskusiju skatīties tiešraidē šeit.

Diskusija norisināsies 8. maijā plkst. 17:00-18:30 Rīgas Ekonomikas augstskolā, Strēlnieku ielā 4a. Diskusija notiek ar Rīgas Domes Sabiedrības integrācijas programmas finansiālu atbalstu projekta “Remigrācija - risinājums darba spēka trūkumam Latvijā: iespējas un izaicinājumi” ietvaros. 

Diskusiju rīko biedrība “Ar pasaules pieredzi Latvijā” ar Rīgas Domes Sabiedrības integrācijas programmas atbalstu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti