Dalies:

Aicina pieteikties RACIRI vasaras skolā materiālzinātnēs

Aicina pieteikties RACIRI vasaras skolā materiālzinātnēs
  • 29. Mar. 2018

Latvijas doktorantūras studenti un jaunie zinātnieki (postdoc) materiālzinātņu jomās ir aicināti pieteikties RACIRI vasaras skolā: “No fundamentālās zinātnes līdz pielietojumam tehnoloģijās, kuras rosinājusi daba” (From Basic Science and Applications to Technologies inspired by Nature), kas 2018.gada 25. augustā – 1.septembrī notiks Rīgenas salā.

RACIRI vasaras skola ir kopējs Zviedrijas, Vācijas un Krievijas sadarbības ietvars, kurā aplūko tēmas, kas ir saistītas ar noteiktu izaicinājumu pārvarēšanu materiālzinātņu jomās ciešā saistībā ar Baltijas reģionā esošās un plānotās pētniecības infrastruktūras iespējām (sinhrotrona izstarojums, rentgenstari un neitroni). Vasaras skolā katru gadu rotējošā kārtībā izvēlas noteiktu tēmu. Viens no vasaras skolas organizētājiem ir Vācijā, Hamburgā, esošais DESY pētniecības centrs, kura rīcībā ir sinhrotrons ar visspilgtāko izstarojuma avotu pasaulē. Izmantojot liela mēroga paātrinātāju, zinātnieki pēta mikropasaules parādības visā tās daudzveidībā: gan elementārdaļiņu mijiedarbību, gan jauna tipu nanomateriālu struktūras, gan biomolekulāros procesus.

Latvijas jaunajiem zinātniekiem RACIRI vasaras skolā Vācijas puse piedāvā divas stipendijas. RACIRI vasaras skolas pieteikums jānosūta elektroniski uz e-pasta adresi: raciri@desy.de līdz 2018.gada 30.aprīlim, pievienojot CV, motivācijas vēstuli un 2 rekomendācijas vēstules. Iespēja pieteikties ir arī maģistrantūras studentiem. Vasaras skolas organizētāji sedz vasaras skolas izmaksas, kā arī izmitināšanu, ēdināšanu un vietējā transporta izmaksas.

Vairāk informācijas par vasaras skolu un sadarbības platformu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti