Dalies:

Aicina pieteikt pretendentus balvai "Cilvēka izaugsmei Latvijā"

Aicina pieteikt pretendentus balvai "Cilvēka izaugsmei Latvijā"
  • 05. Sep. 2018

Latvijas Pilsoniskā alianse, Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā (ATPL) un ASV vēstniecība Latvijā izsludina pieteikšanos balvu konkursam "Cilvēka izaugsmei Latvijā". Balvu pasniegs piekto gadu pēc kārtas, lai godinātu iedvesmojošus Latvijas cilvēkus, organizācijas un uzņēmumus par ieguldījumu cilvēka izaugsmē, informē Latvijas Pilsoniskās alianses pārstāve Kristīne Kazāka.

Balvas mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju izglītību, veselību un labklājību un izcelt sociālās atbildības iniciatīvas. Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga saka: "Ciešā sadarbībā ar mūsu partneriem - ASV vēstniecību un AmCham Latvija - rīkojam šo apbalvošanu, lai godinātu tos cilvēkus, kuri ar savu neatlaidīgo darbu un ieguldījumu ir veicinājuši labklājību un izaugsmi valstī. Mēs vēlamies, lai šie labie darbi tiek novērtēti un būtu lielisks piemērs un iedvesma visiem Latvijas iedzīvotājiem. Apbalvojumam šis gads ir jubilejas gads, kas sakrīt ar Latvijas simtgadi, kad svinam svētkus un godinām dažādas iniciatīvas, tādēļ esam iecerējuši, ka 2018.gada ceremonija būs īpaša ar to, ka vienkopus sapulcināsim visu gadu laureātus jeb vienā telpā sapulcināsim tos cilvēkus, kuri ar savu pašaizliedzīgo darbu un ieguldījumu veido mūsu valsti."

No š.g. 3.septembra līdz 17.septembrim tiek gaidītas nominācijas četrās kategorijās: sociālā atbildība, izcils ieguldījums izglītībā, izcils ieguldījums veselībā un labklājībā un izcils ieguldījums Latvijas nākotnē. Uz balvu var pretendēt Latvijas pilsoņi un Latvijas Republikā reģistrētas uzņēmējsabiedrības, biedrības un nodibinājumi. Pretendentus balvas saņemšanai var izvirzīt jebkura fiziska vai juridiska persona, izņemot pati sevi. Iepriekšējo gadu konkursa laureāti nevar tikt nominēti balvai atkārtoti.

Lasītākās ziņas

Konkursa uzvarētāji saņems tēlnieces Olgas Šilovas veidoto skulptūru "Asns", goda diplomu un ielūgumu uz apbalvošanas ceremoniju šī gada 14. decembrī ar iespēju tikties ar augsta līmeņa amatpersonām un sabiedrības pārstāvjiem. Laureātiem var tikt piešķirtas arī speciālbalvas un naudas balvas.

Pieteikumu balvu konkursam iesniedz elektroniski, aizpildot pieteikuma formu līdz 2018.gada 17.septembrim. Pieteikumā jāiekļauj informācija par balvas pretendentu, pretendenta iniciatīvas apraksts, mērķis un rezultāts, kā arī vismaz viena atsauksme.

Par balvu "Cilvēka izaugsmei Latvijā"

Balva "Cilvēka izaugsmei Latvijā" tika dibināta 2014.gadā ar mērķi akcentēt cilvēka izaugsmi jeb tautas attīstību (Human development) , lai atbildētu uz negatīvām demogrāfiskām tendencēm, kā, piemēram, iedzīvotāju skaita sarukums, augsta ienākumu nevienlīdzība, pazemināts iedzīvotāju veselības stāvoklis un augsts bērnu institucionālās aprūpes īpatsvars. Balvas mērķis ir sekmēt iniciatīvas, kas palīdz mazināt nevienlīdzību un veicina cilvēka izaugsmi. Sīkāk: www.cilvekaizaugsme.lv

Par Latvijas Pilsonisko aliansi

Latvijas Pilsoniskā alianse ir neatkarīga, bezpeļņas nevalstiskā jumta organizācija, kuras mērķis ir stiprināt pilsonisko sabiedrību Latvijā, atbalstot Latvijas nevalstisko organizāciju kopējās intereses un veidojot labvēlīgu vidi biedrību un nodibinājumu darbībai. Latvijas Pilsoniskā alianse apvieno 127 biedrus, kas kopumā sastāda aptuveni 70 000 privātpersonas. Sīkāka informācija: www.nvo.lv

Par ATPL

ATPL ir vadošā ārvalstu tirdzniecības palāta Latvijā, pārstāvot vairāk kā 140 uzņēmumu. ATPL mērķi ir veicināt un stiprināt tirdzniecību, investīcijas, partnerību un draudzību starp ASV un Latviju, kā arī kalpot par viedokļu, zināšanu apmaiņas un kontaktu platformu biedriem, partneriem un starptautiskās uzņēmēju sabiedrības pārstāvjiem Latvijā. Palātas mērķi sakņoti četros pamatprincipos: godprātīga, atbildīga, uz sadarbību un izcilību vērsta darbība. Sīkāka informācija: www.amcham.lv

Par ASV Vēstniecību Latvijā

Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība Rīgā ir ASV diplomātiskā pārstāvniecība Latvijā. ASV vēstnieces Nensijas Bikofas Petitas vadībā vēstniecība skaidro un pārstāv ASV valdības un tās pilsoņu pozīciju par divpusējiem un daudzpusējiem politikas, ekonomikas un sociālajiem jautājumiem, strādā, lai nodrošinātu drošību un labklājību ASV pilsoņiem Latvijā, izsniedz vīzas Latvijas un citu valstu pilsoņiem un veicina kultūras un izglītības apmaiņu starp ASV un Latviju. Vēstniecība arī veicina ASV eksportu uz Latviju, atbalsta atvērtos tirgus un palīdz ASV uzņēmumiem darboties Latvijā un Eiropas Savienībā.

Foto: 2017. gada apbalovšanas ceremonija
 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti