Dalies:

Aicina pieteikt kandidātus Eiropas Pilsoņu balvai

Aicina pieteikt kandidātus Eiropas Pilsoņu balvai
CC0 licence
  • 26. Feb. 2020

Eiropas Parlaments (EP) aicina iedzīvotājus un organizācijas izvirzīt kandidātus Eiropas Pilsoņu balvai - apbalvojumam, kuru piešķir par ieguldījumu savstarpējās sapratnes un saliedētības veicināšanā.

Eiropas Pilsoņu balvu Eiropas Parlaments iedibināja un piešķir kopš 2008. gada. Iepriekš no Latvijas balvu saņēmusi Latvijas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Rasma Freimane (2012), Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte (2013), labdarības fonda "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta (2015), labdarības maratona "Dod Pieci" komanda (2017) un kustība "Iespējamā misija" (2018).

Balvai iespējams izvirzīt vietējus, pārrobežu un visas Eiropas mēroga projektus. To piešķir arī projektiem, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina Eiropas Savienības Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības - cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

Lasītākās ziņas

Pieteikumu iespējams iesniegt tiešsaistē līdz šā gada 20. aprīlim. Uzvarētāji tiks paziņoti jūlijā, bet balvas pasniegšanas ceremonija Eiropas Parlamentā notiks novembrī. EP priekšsēdētāja vadītā balvas komiteja izvēlēsies vismaz vienu laureātu no katras dalībvalsts, pavisam izvēloties ne vairāk kā 50 laureātus.

Noteikumi par Eiropas Pilsoņu balvu pieejami EP mājaslapā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti